10.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Informatyk zdobędzie licencję pilota, a kurs wrzuci w koszty swojej firmy

Musisz przeczytać

Taki wniosek płynie z interpretacji nr 013-KDIPT2-1.4011.655.2022.1.KO. Wystąpił o nią przedsiębiorca, który obecnie świadczy usługi informatyczne, ale w przyszłości planuje zarabiać na usługach pilotowania samolotów. Przed nim cały proces zdobycia uprawnień pilota. Musi uzyskać kilka licencji i przejść specjalistyczne szkolenia.

Przedsiębiorca wskazał wydatki, które go czekają. Wśród nich m.in. opłaty za szkolenia, wydanie licencji, wynajem samolotu, a także opłaty lotniskowe oraz za badania lekarskie. Musi też kupić szereg akcesoriów, takich jak mapy, słuchawki lotnicze, tablety i specjalne oprogramowanie, urządzenia elektroniczne wpływające na bezpieczeństwo lotu, w tym nawigacje i telefony satelitarne umożliwiające komunikację w razie awarii, kalkulatory, kątomierze i skalówki lotnicze, kamery, rejestratory dźwięku, nakolanniki, rysiki, radio.

Fiskus przypomniał, że za racjonalne i uzasadnione gospodarczo można uznać takie wydatki, które pozwolą przedsiębiorcy nabyć umiejętności i wiedzę niezbędną w prowadzeniu działalności gospodarczej. – Ten warunek jest spełniony w opisanej sytuacji – uznała skarbówka. Wydatki na szkolenia, licencje i akcesoria są bowiem niezbędne do uzyskania uprawnień na pilotowanie samolotów oraz pełnienie funkcji instruktora. Zdobycie tych uprawnień umożliwi świadczenie nowych usług, co będzie miało odzwierciedlenie w firmowych przychodach.

Przedsiębiorca może więc rozliczyć wydatki w podatkowych kosztach.

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -