Kolejne dostawy broni dla Ukrainy i nowe sankcje przeciw Rosji. Tego Ukraina oczekuje od swoich partnerów  

0
277

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba spotkał się z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem. Politycy omawiali kwestię dostarczenia Ukrainie kolejnego uzbrojenia oraz wprowadzenie nowych sankcji przeciw Rosji. – Jeśli partnerzy Ukrainy będą nadal wywierać presję gospodarczą i polityczną, zapewnią niezbędne uzbrojenie, to ocali to wiele istnień ludzkich – powiedział szef ukraińskiej dyplomacji.

Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba przekonywał w sobotę, że Ukraina zwycięży. Ale – jak dodał – pytanie brzmi, jakim kosztem.

– Jeśli partnerzy Ukrainy będą nadal wywierać presję gospodarczą i polityczną, zapewnią niezbędne uzbrojenie, to ocali to wiele istnień ludzkich – powiedział ukraiński szef MSZ na briefingu online po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem na granicy polsko-ukraińskiej.

Kułeba rozmawiał z Blinkenem o uzbrojeniu, sankcjach i izolowaniu Rosji

Jak dodał, omówił z Blinkenem dostarczenie uzbrojenia, sankcje i izolowanie Rosji.

Ocenił przy tym, że odmowa zapewnienia przez NATO strefy zakazu lotów nad Ukrainą jest frustrująca i doprowadzi do dalszych ofiar cywilnych.

Prośba o zapewnienie bezpieczeństwa ukraińskich elektrowni jądrowych

Natomiast odnosząc się do negocjacji pokojowych z Rosją, szef ukraińskiej dyplomacji przyznał, że nie dostrzega postępu. Wyraził jednak przekonanie, że trzeba kontynuować rozmowy. Kolejna runda rozmów oczekiwana jest w poniedziałek.

Czytaj też: Nowopskow w obwodzie ługańskim. Rosyjscy żołnierze zaczęli strzelać

Kułeba zaapelował także, aby wspólnota międzynarodowa zapewniła bezpieczeństwo ukraińskich elektrowni jądrowych.

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj