10.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Książę Louis zasłaniał sobie uszy dłońmi w trakcie jubileuszowego przelotu samolotów

Musisz przeczytać

Choć ogromny entuzjazm wśród celebrujących platynowy jubileusz Elżbiety II wywołało pojawienie się brytyjskiej monarchini na balkonie Pałacu Buckingham, to uwagę przykuł również jej prawnuczek, książę Louis. Chłopiec stał tuż obok królowej, a w trakcie pokazów lotniczych zasłaniał uszy dłońmi.

W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się w czwartek obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. Monarchini dwukrotnie pokazała się tego dnia na balkonie Pałacu Buckingham. Za pierwszym razem była w towarzystwie księcia Kentu Edwarda i obserwowała salut armatni na jej cześć.

Parada i lotniczy pokaz. Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II

Pół godziny później wraz z nią na balkonie pojawiło się 18 członków rodziny królewskiej, którzy wspólnie obserwowali stamtąd przelot samolotów wojskowych – zarówno historycznych, jak i współczesnych – nad Pałacem Buckingham. Wśród nich było 15 myśliwców Typhoon, które przeleciały w szyku tworzącym na niebie liczbę 70 oraz samoloty z jednostki akrobacyjnej Red Arrows, które pozostawiły za sobą czerwone, białe i niebieskie smugi.

CZYTAJ WIĘCEJ: 70 lat panowania Elżbiety II. Rekordzistka na brytyjskim tronie

Książkę Louis skradł uwagę

Choć największy entuzjazm zgromadzonych przed Pałacem Buckingham wywołało pojawienie się Elżbiety II, to uwagę fotoreporterów przykuł również stojący obok monarchini czteroletni książę Louis, najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate. Malec w trakcie przelotu samolotów kilka razy zasłaniał sobie uszy dłońmi.

Książę Louis w trakcie pokazów samolotowych zasłaniał sobie uszy dłońmiReuters

Obchody platynowego jubileuszu monarchini

Pojawienie się rodziny królewskiej na balkonie Pałacu Buckingham – po raz pierwszy od 2019 roku – było najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia obchodów 70-lecia panowania Elżbiety II. Zgodnie z wcześniej ogłoszoną decyzją, na balkonie nie było trzech członków rodziny, którzy z różnych powodów wycofali się z czynnego udziału w jej życiu – syna królowej księcia Andrzeja oraz jej wnuka księcia Harry’ego wraz z jego żoną, księżną Meghan. Harry i Meghan pojawili się jednak na samym jubileuszu.

CZYTAJ TAKŻE: Książę Harry i Meghan Markle na platynowym jubileuszu Elżbiety II. „Cichy powrót”

Królowa była w czwartek w tej samej bladoniebieskiej sukience, co na opublikowanym w środę wieczorem jubileuszowym portrecie wykonanym w Windsorze przez fotografa Ranalda Mackechnie.

Jeszcze w czwartek wieczorem przed Pałacem Buckingham oraz w 2000 innych miejsc w całej Wielkiej Brytanii oraz w jej terytoriach zamorskich zapłoną sygnały świetlne, tworząc łańcuch mający być symbolem jedności. Centralne obchody Platynowego Jubileuszu Elżbiety II potrwają do niedzieli.

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -