Małe firmy kupują tylko obowiązkowe ubezpieczenia

0
100

Jednym z rozwiązań są oczywiście odpowiednie zabezpieczenia nieruchomości, systemy alarmowe, monitoring, czy skorzystanie z usług firm ochroniarskich. To oczywiście ma na celu działanie zmiejszające prawdopodobieństwo wystąpienia negatywnych dla przedsiębiorcy sytuacji, ale co jeśli już do nich dojdzie? Najlepszą obroną, może być działanie profilaktyczne w postaci wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia. 

Najczęściej spotykanym wśród przedsiębiorców ubezpieczeniem są te związane z prowadzeniem działalności, ubezpieczenie wyposażenia, maszyn oraz budynków, dzięki którym mogą odzyskać stracone środki finansowe. Podczas wyboru ubezpieczenia warto wziąć pod uwagę sumę ubezpieczenia, czyli maksymalną wysokość świadczenia jakie może uzyskać w razie nieszczęśliwego zdarzenia, ale także, a nawet przede wszystkim pamiętać o ogólnych warunkach ubezpieczenia i poszczególnych wyłączeniach odpowiedzialności. Powinny być to jedne z ważniejszych kryteriów, prócz oczywistej wysokości samej składki. 

Prócz “podstawowych” ubezpieczeń, przedsiębiorcy mogą rozszerzyć wybór o ubezpieczenie dla pracowników i współpracowników – firma prócz polisy NNW może partycypować w kosztach ubezpieczeń grupowych i prywatnej opieki medycznej. 

Kolejnym, korzystnym rozwiązaniem jest także ubezpieczenie finansowe, które zapewnia ochronę w momencie, gdy kontrahent nie wypełni względem przedsiębiorcy zobowiązań finansowych. Taką ochronę najczęściej uzyskuje się w ramach gwarancji ubezpieczeniowej lub ubezpieczenia należności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj