Michał Cieślak: rezygnuję z funkcji ministra

0
111

Po rozmowie z prezesem PiS, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim oraz prezesem Partii Republikańskiej Adamem Bielanem, kierując się dobrem Zjednoczonej Prawicy, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji ministra w kancelarii premiera – przekazał w środę wieczorem na Twitterze minister Michał Cieślak.

“Odpowiedzialność za przyszłość naszego obozu politycznego często wymaga podejmowania trudnych decyzji. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu dziękuję za zaufanie i współpracę” – dodał Cieślak w kolejnym wpisie.

Wcześniej w środę wicepremier i szef PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Sochaczewa mówił, iż oczekuje od ministra w kancelarii premiera do spraw samorządu Michała Cieślaka, że poda się do dymisji. Dodał, że jeśli Cieślak tego nie zrobi, to zostanie odwołany.

Oczekiwanie to wysunął w związku ze sprawą naczelniczki poczty z Pacanowa, która wdała się w sprzeczkę ministrem do spraw samorządu Michałem Cieślakiem i po jego skardze miała stracić pracę. Ostatecznie jednak Poczta Polska świadczyła, że nie wyciągnie wobec niej konsekwencji służbowych.

Sprawa naczelniczki poczty z Pacanowa

Naczelniczka poczty z Pacanowa (Świętokrzyskie) Agnieszka Głazek wdała się w sprzeczkę z ministrem do spraw samorządu Michałem Cieślakiem. Do rozmowy między nią a ministrem doszło 3 czerwca w placówce Poczty Polskiej.

Kobieta zdecydowała się porozmawiać z politykiem o drożyźnie. W rozmowie z TVN24 opowiedziała o sytuacji i przyznała, że była wzburzona i poniosły ją emocje. Krótko po rozmowie odebrała telefon z sekretariatu dyrektora z Kielc. Została wezwana “na dywanik”. – Pan dyrektor powiedział mi, że będę dyscyplinarnie zwolniona, bo wpłynęła na mnie skarga ministerialna, bo rozmawiałam na tematy polityczne z panem Cieślakiem. Zarzucił mi, że używałam wulgaryzmów, co nie było prawdą – mówiła natomiast “Gazecie Wyborczej”.

ROZMOWA Z AGNIESZKĄ GŁAZEK W TVN24

Agnieszka Głazek o reakcji na jej rozmowę z ministrem: nogi się pode mną ugięłyTVN24

Sam minister Cieślak tłumaczył się ze swojego zachowania w rozmowie z dziennikarzami. – Przede wszystkim chcę powiedzieć, że jest mi przykro, że taka sytuacja w ogóle miała miejsce. Chcę tutaj powiedzieć, że moją intencją nie było to, że ktoś narzeka na sytuację, że chce mieć lepszą pracę, więcej zarabiać. Dotyczy to nas wszystkich, każdy chciałby mieć lepszą pracę, lepiej zarabiać i mieć niższy kredyt – mówił między innymi.

Dopytywany kilkakrotnie przez dziennikarzy, co dokładnie powiedziała mu naczelniczka poczty, nie odpowiedział.

Minister Cieślak odniósł się do zaistniałej sytuacji także wcześniej, we wtorek.

Michał Cieślak tłumaczy się ze swojej skargi do prezesa Poczty Polskiej. Cała wypowiedź

Michał Cieślak tłumaczy się ze swojej skargi do prezesa Poczty Polskiej. Cała wypowiedźTVN24

Źródło zdjęcia głównego: Radek Pietruszka/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj