Osoby przekraczające granicę polsko-ukraińską zwolnione z kwarantanny

0
125

Osoby, które przekraczają polsko-ukraińską granicę są zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny oraz okazania negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2. Rozporządzenie wprowadzające te przepisy opublikowano w czwartek w Dzienniku Ustaw.

O rozporządzeniu poinformował w czwartek wieczorem na Twitterze szef MZ Adam Niedzielski. Załączył również grafikę z Dziennika Ustaw z opublikowanym rozporządzeniem Rady Ministrów w tej sprawie.

“Osoby przekraczające granicę Rzeczypospolitej Polskiej z Ukrainą w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa są zwolnione z obowiązku kwarantanny” – przekazał.

Rozporządzenie weszło w życie w piątek

Chodzi o znowelizowane rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Wprowadzone zmiany uzasadniono koniecznością zapewnienia płynnego przemieszczania się osób, które przekraczać będą granicę polsko-ukraińską w związku z opuszczeniem terytorium Ukrainy. 

Rozporządzenie weszło w życie z dniem następującym po ogłoszeniu, czyli w piątek.

Ukraina została zaatakowana po wydanym przez Władimira Putina rozkazie przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Do ataków na infrastrukturę wojskową dochodzi w wielu ukraińskich regionach i miastach. Ucierpiały też obiekty cywilne.

TVN24 na żywo – oglądaj w TVN24 GO:

Źródło zdjęcia głównego: PAP/WOJTEK_JARGILO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj