Pierwsze regionalne biuro handlowe PAIH

0
98

Regionalne biura handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) mają być odpowiedzią na potrzeby rodzimych firm zainteresowanych międzynarodową ekspansją. Ich zadanie to edukacja małych i średnich przedsiębiorców (MŚP) w zakresie eksportu oraz dostarczanie firmom informacji o rynkach zagranicznych.

– Przedsiębiorcy mają wiele obowiązków i cenią swój czas. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom przybliżamy nasze punkty. Wierzę, że otwarcie regionalnego biura handlowego w Katowicach ułatwi kontakt z naszą Agencją firmom, które są zainteresowane zagraniczną ekspansją – mówi Piotr Dytko, członek zarządu PAIH. – Polscy przedsiębiorcy mają otwarte głowy i innowacyjną ofertę, z którą chcieliby docierać na rynki innych krajów. Naszym zadaniem jest zapewnić im odpowiednie instrumenty wsparcia do tego działania, a otwarte dziś biuro jest kolejnym z nich – dodaje Dytko.

Biura powstają we współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi (SSE) oraz podmiotami z Grupy PFR. Pierwsze z biur otwarto w Katowicach, w ramach współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

– Po 30 latach transformacji polscy przedsiębiorcy zaczynają zdobywać rynki europejskie i globalne. Właśnie w Katowicach, w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaje nowa inicjatywa – pierwsze regionalne biuro handlowe PAIH, aby wspomóc lokalny rozwój eksportu. To ogromna szansa dla przedsiębiorców przede wszystkim z sektora MŚP, którzy będą mogli skorzystać z doradztwa, wykorzystać nawiązane już kontakty, poznać ofertę biur międzynarodowych PAIH i wyznaczać nowe kierunki eksportu. Wraz z naszymi partnerami chcemy trafić do każdego polskiego przedsiębiorcy i pokazać komplementarne do Polskiej Strefy Inwestycji narzędzia pomocy, stwarzane m.in. przez PAIH – tłumaczy Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj