Podczas remontu znaleźli broń z przełomu XIX i XX wieku

0
139

Pięć sztuk broni oraz zamki i bagnety do nich odkryto podczas prac remontowych w przedwojennej kamienicy w okolicach Grudziądza (województwo kujawsko-pomorskie). Karabinki zostały wyprodukowane na przełomie XIX i XX wieku.

Jak informuje młodsza inspektor Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, przekazała, że w stropie przedwojennego budynku w gminie Grudziądz (Kujawsko-pomorskie), w czasie remontu, znaleziono broń z przełomu XIX i XX wieku. Robotnicy prowadzący prace remontowe poddasza, po oderwaniu desek stropowych, zauważyli jakieś przedmioty. Jak się okazało było to pięć sztuk broni, a także zamki do tego rodzaju broni oraz bagnety. O nietypowym znalezisku została zawiadomiona policja.

Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika oraz grupę śledczą. W trakcie oględzin ustalono, że są to karabinki marki Mosin. Zabezpieczona broń została wyprodukowana w latach 1893 – 1905. To karabiny produkcji rosyjskiej, których konstruktorem był Siergiej Mosin. Produkowano ją w latach 1891 – 1965.

>>>

– W przypadkach, gdy znajdujemy broń lub amunicję, zawiadomienie policji jest najlepszym rozwiązaniem. Zatrzymanie takich przedmiotów mogłoby nie tylko pociągnąć za sobą konsekwencje prawne, ale również być niebezpieczne. W przypadku znalezienia broni, amunicji czy niewybuchów nie należy ich ruszać. Nawet stara broń może być groźna dla zdrowia, a nawet życia – podkreśliła rzeczniczka.

Czytaj też: W iglicy kościoła w Białogardzie znaleziono dokumenty z 1910 roku

Źródło zdjęcia głównego: KWP w Bydgoszczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj