“Podłość, bezprawie, obłęd”. Trzaskowski o ataku na Ukrainę

0
269

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyraził solidarność z zaatakowaną przez Rosję Ukrainą. Dzień wcześniej na antenie TVN24 był pytany, czy stolica jest gotowa na przyjęcie uchodźców.

“Podłość, bezprawie, obłęd. Trudno w innych słowach opisać coraz szerzej zakrojoną agresję Rosji na Ukrainę. Jesteśmy solidarni z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi. Jedność i stanowczość Zachodu jest teraz niezbędna” – napisał w czwartek rano w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski.

“Potrzebna jest też pełna współpraca wszystkich ugrupowań i instytucji w Polsce w niesieniu wszelkiej pomocy Ukrainie. Bezpieczeństwo narodowe nie ma barw politycznych” – dodał.

“Chcemy pomóc”

O pomocy dla ewentualnych uchodźców z Ukrainy Rafał Trzaskowski mówił dzień wcześniej w “Tak jest”. Powiedział, że “to rządzący są odpowiedzialni za nadanie statusu uchodźcom”. – Natomiast my potem oczywiście możemy pomagać, jeżeli chodzi o miejsca, w których uchodźcy mogliby się znaleźć – dodał.

– Poza tym, jeżeli miałoby to dłużej potrwać, to jest pytanie o szkoły, przedszkola, ewentualną doraźną pomoc w szpitalach, tłumaczy, o setki doraźnych spraw, które trzeba wyjaśnić – wyliczał. – Pytamy rząd o to, jaką ma strategię, bo my oczywiście chcemy pomóc – zadeklarował prezydent stolicy.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Ataki wzdłuż granicy

O 5 rano (4 w Polsce) siły zbrojne Rosji zaatakowały granicę ukraińską w kilku miejscach – podała w czwartek w nocy agencja Interfax-Ukraina.

Ukraińska straż graniczna przekazała, że wojska rosyjskie zaatakowały ukraińską granicę państwową z Rosją i Białorusią. “Atak na jednostki graniczne, patrole graniczne i punkty kontrolne odbywa się z użyciem artylerii, ciężkiego sprzętu i broni strzeleckiej. Do ataku doszło w obwodach ługańskim, sumskim, charkowskim, czernihowskim i żytomierskim, a także z terytorium okupowanego Krymu” – poinformowała

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj