Putin o zachodnich sankcjach: spowodowały wiele problemów, ale nie tylko problemy

0
283

Rosja odczuwa zachodnie sankcje. – Sankcje przeciwko Rosji spowodowały wiele problemów. Ale nie tylko problemy, stwarzają one również nowe możliwości dla nas – powiedział Władimir Putin.

Władimir Putin mówił na temat rozwoju gospodarczego Krymu w przeddzień ósmej rocznicy aneksji Półwyspu Krymskiego przez Rosję. W wideokonferencji brali udział urzędnicy z Rosji i Krymu.

Władimir PutinReuters

Sankcje wobec Rosji – Władimir Putin komentuje

– Oczywiście sytuacja gospodarcza Krymu pogorszyła się po tym, jak Zachód nałożył sankcje między innymi na sektor finansowy, czy import dóbr. Ale po rozpoczęciu naszej operacji wojskowej w Ukrainie nałożono nowe sankcje. Wczoraj, na spotkaniu poświęconym sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju powiedziałem, że sankcje przeciwko Rosji spowodowały wiele problemów – powiedział Putin.

Czwartek jest 22. dniem rosyjskiej inwazji na Ukrainę, którą Kreml określa mianem „specjalnej operacji wojskowej”.

Jednocześnie Władimir Putin zaznaczył, że pojawiły się nowe możliwości dla rosyjskiego biznesu. – Ale nie tylko problemy, stwarzają one również nowe możliwości dla nas. W tej chwili istnieją warunki dla dużych przedsiębiorstw biznesowych, które – powiedzmy do wprost – wcześniej obawiały się sankcji: teraz nie mają się czego obawiać. Teraz mogą wjechać na Półwysep, w tym tym także banki i pracować w regionie – stwierdził.

Rosyjski przywódca mówił również o potencjalne społeczno-gospodarczym Krymu i Sewastopola. W jego ocenie trzeba się na tym skupić zarówno „w najbliższej przyszłości, jak i w dłuższej perspektywie”. – Chcę przypomnieć, że od 2015 roku są realizowane specjalne programy poświęcone rozwojowi społeczno-gospodarczemu Półwyspu – mówił Putin.

TVN24 na żywo – oglądaj w TVN24 GO:

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj