Rosyjski pocisk trafił w blok mieszkalny w Kijowie 

0
136

W czasie porannego ostrzału Rosjan w Kijowie pocisk rakietowy trafił w wielopiętrowy budynek mieszkalny na Prospekcie Łobanowskiego – przekazały władze Kijowa. „Według wstępnej informacji nie ma ofiar i rannych, trwa ewakuacja” – podała państwowa służba do spraw sytuacji nadzwyczajnych. Cała noc z piątku na sobotę trwały walki w Kijowie i innych miastach Ukrainy. Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak przekazał w sobotę po godzinie 7.30, że nocne ataki sił rosyjskich w Ukrainie zostały odparte.

Zdjęcie kijowskiego bloku trafionego rakietą zamieścił szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. „Kijów, nasze wspaniałe, spokojne miasto, przeżyło kolejną noc pod atakiem rosyjskich wojsk lądowych i pocisków rakietowych. Jeden z nich trafił w mieszkanie w Kijowie. Żądam od świata: pełnej izolacji Rosji, wydalenia ambasadorów, embarga na ropę, zrujnowania jej gospodarki. Zatrzymać rosyjskich zbrodniarzy wojennych!” – napisał.

„Według wstępnej informacji nie ma ofiar i rannych, trwa ewakuacja” – podała państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Ministerstwo Obrony Ukrainy przekazało, że pocisk uderzył w budynek na 17 i 18 piętrze. 

Interfax podaje, że najprawdopodobniej w budynek trafił pocisk manewrujący.

Akcja ratunkowa po tym, jak pocisk uderzył w blokFacebook/МВС України

Kijów, pocisk uderzył w blok mieszkalnyFacebook/МВС України

Relacja: Atak Rosji na Ukrainę

Przedstawiciel Zełenskiego: wszystkie ataki rosyjskie w nocy zostały odparte

Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak poinformował w sobotę, że nocne ataki sił rosyjskich w Kijowie i innych miastach zostały odparte. Według niego Rosja straciła dotąd 3500 żołnierzy, a siły ukraińskie wzięły 200 jeńców.

Podolak przekazał, że celem wojsk rosyjskich było „złamanie tej nocy obrony” Kijowa, przy użyciu desantu, a następnie wjazd sił pancernych i że „wszystkie ataki zostały absolutnie profesjonalnie odparte” przez siły ukraińskie.

Zapewnił, że w stolicy „absolutnie skutecznie działały oddziały obrony terytorialnej”. Wspomniał o próbie przejęcia przez Rosjan jednostki wojskowej w Kijowie, która jednak się nie udała.

Źródło zdjęcia głównego: DmytroKuleba/twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj