Rosyjski śmigłowiec Ka-52 zestrzelony w pobliżu Mikołajowa

0
99

Wojska Lądowe Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowały w środę o zestrzeleniu rosyjskiego śmigłowca szturmowego Ka-52. Maszyna spadła na pole w pobliżu Mikołajowa na południu kraju. Jak przekazano, rosyjska załoga nie zdążyła użyć uzbrojenia. Środa jest 21. dniem agresji Rosji na Ukrainę.

„Niedaleko Mikołajowa zniszczony został kolejny rosyjski śmigłowiec Ka-52” – głosi podpis pod nagraniem wideo, na którym widać zniszczoną maszynę. Wojska Lądowe Ukrainy zamieściły wpis na kanale Telegram i na swoim profilu na Facebooku.

Poinformowano, że samolot spadł na pole nieopodal Mikołajowa, a rosyjska załoga nie miała czasu na użycie uzbrojenia. Jak przekazano, pociski nie zostały wystrzelone. Ukraińscy żołnierze, obecni na miejscu, przekazali także, że obok wraku znajdował się również fragment spadochronu, co może wskazywać, że pilot zginął.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ. 21. DOBA INWAZJI

Ołeksij Arestowycz: na niektórych odcinkach siły zbrojne Ukrainy ruszyły do kontrataku

W środę doradca szefa biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Ołeksij Arestowycz przekazał, że siły zbrojne Ukrainy na niektórych odcinkach ruszyły do kontrataku. Ukraińskiemu wojsku udało się w ciągu ostatniej doby zestrzelić trzy rosyjskie samoloty, helikopter i kilka pocisków manewrujących – poinformował Arestowycz.

Czytaj też: Wołodymyr Zełenski w trybunale karnym w Hadze: w niewoli jest około tysiąca rosyjskich żołnierzy

Według szacunków ukraińskich, armia rosyjska od 24 lutego, czyli od dnia rozpoczęcia inwazji na Ukrainę, straciła 108 śmigłowców.

Czytaj też: Atak Rosji na Ukrainę. Na wojnie giną kolejni rosyjscy generałowie

Ukraińska Ptrawda, zaxid.net, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wojska Lądowe Ukrainy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj