Straż Graniczna: na odcinku granicy z Ukrainą odprawiono 38,2 tys. podróżnych

0
154

Minionej doby do Polski, przez granicę z Ukrainą, wjechało 29 tysięcy osób – przekazuje Straż Graniczna. Z naszego kraju – według informacji służb granicznych – wyjechało ponad dziewięć tysięcy osób. Ukraina została zaatakowana przez Rosję w nocy ze środy na czwartek.

W czwartek do ataków dochodziło w wielu ukraińskich regionach i miastach. W piątek nad ranem eksplozje miały miejsce w Kijowie. Po rosyjskim ataku na Ukrainę wiele osób postanowiło uciekać.

Do Polski Ukraińcy dostają się między innymi przez polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce. Tam na wjazd i wejście do Polski czekać trzeba kilka godzin. – Sytuacja z godziny na godzinę staje się coraz bardziej dynamiczna. Pojawia się tu coraz więcej osób – w piątkowy poranek relacjonował Marcin Kwaśny, reporter TVN24, który jest na miejscu.

Czytaj też: Przejście graniczne w Medyce. Kolejki z obu stron

Straż Graniczna: na odcinku granicy z Ukrainą funkcjonariusze odprawili 38,2 tys. podróżnych

Straż Graniczna podała informację o liczbie osób, które minionej doby wjechały do Polski. „Minionej doby tj. 24.02 na odcinku granicy z Ukrainą funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili 38,2 tys. podróżnych, w tym na kierunku wjazdowym do Polski 29 tys., a na wyjazdowym – 9,2 tys.” – przekazała na Twitterze Straż Graniczna.

OGLĄDAJ PROGRAM SPECJALNY O ATAKU ROSJI NA UKRAINĘ W TVN24 GO >>>

Dziewięć punktów recepcyjnych dla tych, którzy przybyli z Ukrainy

Przy granicy z Ukrainą – w województwach lubelskim i podkarpackim – powstało dziewięć punktów recepcyjnych. Są to punkty w miejscowościach: Dorohusk, Dołhobyczów, Zosin, Hrebenne na Lubelszczyźnie, w Korczowej, Medyce, Budomierzu i Krościenku na Podkarpaciu oraz jeden dodatkowy na dworcu kolejowym w Przemyślu.

Działają tam punkty informacyjne przygotowane przez Straż Graniczną, urzędy wojewódzkie i Urząd do Spraw Cudzoziemców. Jest też możliwość otrzymania posiłku, pomocy medycznej, a także odpoczynku.

Czytaj też: Pomoc dla obywateli Ukrainy. Na jakich warunkach można wjechać do Polski i gdzie można uzyskać pomoc?

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/ Straż Graniczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj