Sztab Generalny Ukrainy: utrzymujemy obronę na wszystkich kierunkach rosyjskiego ataku

0
202

Ukraińska armia nadal utrzymuje obronę na wszystkich kierunkach rosyjskiego ataku – poinformował w mediach społecznościowych Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Przekazał między innymi, że obronę utrzymuje Mariupol, ukraińska armia nie pozwala też wojskom rosyjskim zająć całych obwodów donieckiego i ługańskiego.

Informację opublikował w czwartek na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Jak przekazał, po białoruskiej stronie granicy z Ukrainą znajduje się tamtejsza 38. Brygada Desantowo-Szturmowa, która otrzymała rozkaz wejścia na ukraińskie terytorium. Jednak – jak zapewnił sztab – żołnierze białoruscy “nie chcą pełnić roli najemników rosyjskich”.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

W innym rejonie walk, wokół Czernihowa, “oddziały zmechanizowane i pancerne utrzymują obronę na rubieżach” wokół miasta – czytamy w komunikacie sztabu.

“Przeciwnik, nie osiągnąwszy sukcesu, prowadzi ostrzały domów cywilnych”

Z przekazanej informacji wynika, że udaremnione zostały plany Rosjan dotyczące zajęcia granic administracyjnych obwodu donieckiego i ługańskiego. “Mariupol kontynuuje obronę” – podkreślono.

Według sztabu na terenach Donbasu zajętych przez prorosyjskich separatystów trwa formowanie oddziałów z rezerwistów, które będą przerzucone pod Charków. – “Zmobilizowani mężczyźni wyrażają ostre niezadowolenie” – dodaje sztab.

Komunikat głosi, że oddziały ukraińskie nadal prowadzą działania obronne w rejonie wybrzeża morskiego i “udaremniają próby wroga przełamania się z rejonu Chersonia i Mikołajowa”.

Jak przebiega rosyjska inwazja na Ukrainę? Które miasta i regiony są zajęte przez Rosjan?

Obrońcy KijowaPAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Oddziały broniące Kijowa nadal odpierają ofensywę rosyjską na stolicę Ukrainy, a “przeciwnik, nie osiągnąwszy sukcesu, prowadzi ostrzały domów cywilnych z południowo-zachodnich przedmieść miasta” – czytamy w komunikacie.

Sztab ostrzegł przed działaniami strony rosyjskiej, która – jak dodał – “szerzy dezinformację i materiały propagandy kremlowskiej”. Wezwał, by “ufać tylko sprawdzonym źródłom informacji”.

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj