Ukraińska armia: Zestrzelono 12 rosyjskich obiektów powietrznych. Rosjanie przeprowadzili 40 nalotów

0
64

Dowództwo sił powietrznych Ukrainy poinformowało, że w piątek nad Ukrainą zestrzelono “12 rosyjskich wojskowych obiektów powietrznych”. Z kolei sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że Rosjanie próbują nalotami zrekompensować niepowodzenia na lądzie – w piątek wykonali ich ponad 40.

Samoloty ukraińskich sił powietrznych strąciły w piątek 10 rosyjskich celów powietrznych, dwa kolejne zostały zniszczone przez systemy przeciwlotnicze. Wśród zniszczonego przez Ukraińców sprzętu rosyjskiego znalazły się dwa samoloty, trzy helikoptery, trzy drony oraz cztery pociski manewrujące – wymieniono.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Armia: okupanci wykonali w piątek ponad 40 nalotów na Ukrainę

Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy twierdzi, że Rosjanie “próbują nalotami zrekompensować niepowodzenia na lądzie”. “Tylko w ciągu ostatniego dnia najeźdźcy wystrzelili w Ukrainę 14 rakiet i przeprowadzili ponad 40 nalotów” – podano w komunikacie sztabu.

“Najeźdźcy niszczą infrastrukturę miast, niszczą gęsto zaludnione obszary w celu zastraszenia ludności cywilnej Ukrainy i przekonania przywódców wojskowych i politycznych naszego kraju do negocjowania na warunkach wroga” – ocenił sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

W komunikacie poinformowano również o tymczasowym odcięciu Ukrainy od dostępu do Morza Azowskiego.

Źródło zdjęcia głównego: PAP/DSNS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj