Ukraińska dziewczynka śpiewa w schronie. „Twoje marzenie się spełniło, zobaczył cię cały świat!”

0
338

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać małą dziewczynkę śpiewającą w kijowskim schronie piosenkę znaną z filmu animowanego „Kraina lodu”. Wideo opublikowała jedna z mieszkanek Kijowa. O małej Amelii zrobiło się głośno na całym świecie. „Jesteś naszą ukraińską gwiazdą” – napisała autorka nagrania.

Film zamieściła na Facebooku Marta Smekhova. „Widząc w jednym z kijowskich schronów bombowych, jak dzieci rysują jasne obrazy w przyćmionym świetle, ja oczywiście nie mogłem przejść obok w ciszy… Zatrzymałam się, pochwaliłam, zaproponowałam zrobienie małej wystawy, żeby jakoś udekorować to niezbyt radosne miejsce…” – napisała kobieta w mediach społecznościowych.

Mała dziewczynka śpiewała, „nawet mężczyźni nie mogli powstrzymać łez”

Kilkuletnia dziewczynka powiedziała jej, że ​​oprócz rysowania uwielbia śpiewać. „Wyszeptała swoje marzenie, że chce śpiewać na dużej scenie przed publicznością” – opisała kobieta.

Pani Marta zaproponowała, by dziewczynka o imieniu Amelia zaśpiewała dla osób, które przebywają razem z nią w schronie. Dziewczynka zgodziła się i zaśpiewała piosenkę „Mam tę moc” z filmu animowanego „Kraina lodu”.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Gdy mała Amelia zaczęła śpiewać, wszelkie rozmowy ucichły. „Od pierwszego słowa w schronie panowała zupełna cisza… Wszyscy odłożyli swoje sprawy i słuchali piosenki w wykonaniu tej dziewczyny, która właśnie promieniowała światłem… Nawet mężczyźni nie mogli powstrzymać łez…” – napisała Smekhova, która nagrała występ dziewczynki.

Film – za zgodą matki dziewczynki – opublikowała w sieci. „Spójrzcie, Rosjanie z kim jesteście w stanie wojny! Tylko tchórz może walczyć z cywilami, odbierać dzieciństwo bezbronnym dzieciom!” – napisała w opisie.

Autorka nagrania: Amelia, jesteś naszą ukraińską gwiazdą

Nagranie obejrzało już prawie milion osób. A do małej Amelii ludzie z całego świata przesyłają wiadomości ze słowami wsparcia, proszą o kontakt z matką dziewczynki, proponują, że ją zabiorą z Kijowa.

„Amelia, biedronko, jesteś naszą ukraińską gwiazdą. Twoje marzenie się spełniło, cały świat cię widział!” – napisała Smekhova.

Czytaj też: Jak pomóc Ukrainie? Lista zbiórek i akcji charytatywnych >>>

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/ Marta Smekhova

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj