Wichury w Polsce. PKP zwróci pieniądze za bilety bez potrąceń

0
161

PKP Intercity będzie zwracać pieniądze za bilety osobom, które zrezygnują z podróży, bez odstępnego – poinformowała spółka. Decyzja ma związek z utrudnieniami w ruchu pociągów na terenie całego kraju. Tylko w sobotę przewoźnik odwołał kilkadziesiąt przejazdów.

„W związku z występującymi wiatrami na terenie całego kraju, który powodują utrudnienie w ruchu kolejowym, informujemy, że w dniach 19-20 lutego br. – mogą występować duże opóźnienia w kursowaniu lub odwołania pociągów. Pasażerowie, którzy chcą zrezygnować z podróży, a zakupili bilet w kasie, otrzymają zwrot kosztów za bilet bez potrącenia odstępnego” – podano w informacji opublikowanej w niedzielę na profilu PKP Intercity na Twitterze.

Dodano, że zwrot odstępnego za bilety zakupione w systemie e-IC jest możliwy w drodze reklamacji.

>>>

Odwołano 67 pociągów

Jak informowało w sobotę PKP Intercity, miedzy 8 a 18 tego dnia odwołano 67 pociągów. Z kolei PKP Polskie Linie Kolejowe zawiadomiły w sobotę, że do 18 odnotowano 400 wydarzeń na sieci związanych z warunkami pogodowymi.

Trwało przywracanie połączenia na szlakach między innymi: Sztum – Malbork, Terespol Pomorski – Subkowy, Słupsk – Stargard, Szczecinek – Runowo Pomorskie i Piła – Stargard.

Źródło zdjęcia głównego: PKP Intercity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj