Zagrzmiało. Sprawdź, gdzie jest burza

0
234

Nad Polską w poniedziałek pojawiają się burze. Sprawdź, gdzie jest burza, i śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Do kraju wkracza od zachodu chłodny front atmosferyczny związany z wirem niżowym Franklin (Antonia), którego centrum przemieszcza się znad Szwecji w stronę Bałtyku. Front postępuje w głąb kraju, a pcha go chłodna masa powietrza polarnego znad Morza Norweskiego. Na froncie piętrzą się chmury kłębiaste, miejscami grzmi.

Gdzie jest burza. Grzmi w Polsce

Jak poinformowała ok. godziny 9 synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, front rozciąga się od Podlasia i Lubelszczyzny, przez Mazowsze i Ziemię Łódzką, po Wielkopolskę i Ziemię Lubuską.

lubuskim, w rejonie miejscowości Nowogród Bobrzański i Lubsko. Wyładowania suną na wschód w kierunku Kożuchowa, Nowej Soli i Bytomia Odrzańskiego;

dolnośląskim, w rejonie Zgorzelca. Pojawiają się wyładowania związane z nasuwaniem się chmur burzowych znad Niemiec i wędrują dalej w kierunku miejscowości Lubań i Nowogrodziec.

Burze są słabe i umiarkowane z opadami deszczu do 20 litrów wody na metr kwadratowy i porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Porywy mogą rozpędzać się do 100 km/h, tak jak miało to miejsce po zachodniej stronie naszej granicy, w mieście Hoyerswerda (w burzy odnotowano 98 km/h).

Sprawdź radar burz:

Źródło zdjęcia głównego: sat24.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj