Atak Rosji na Ukrainę. Pierwsza dama Ołena Zełenska radzi, co robić na wypadek oblężenia miasta

0
256

Na wypadek długotrwałego oblężenia miasta przygotuj zestaw, którego część można trzymać w schronie – pisze pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska w serwisie Telegram. Taki zestaw powinien obejmować: duży zapas wody, artykuły spożywcze z długą datą ważności, które nie wymagają podgrzewania czy dodatkowego przygotowywania, środki do oczyszczania wody w postaci filtrów albo tabletek, naładowane powerbanki, latarka i świece.

Należy przygotować też zapalniczkę albo zapałki, plastikową torbę, w której można zbierać wodę deszczową albo śnieg, turystyczne naczynia do przygotowywania posiłków na zewnątrz, bieliznę i odzież termiczną na wypadek wyłączenia ogrzewania.

Zełenska radzi również, by stale mieć pod ręką plecak, w którym znajdują się: zapas wody, jedzenia, ważne leki i ciepłe rzeczy, najważniejsze dokumenty wszystkich członków rodziny, kawałek białej tkaniny, który podczas ewakuacji można zawiązać na odzieży, by pokazać, że jest się cywilem.

Pierwsza dama wskazuje, że należy przygotować plan na wypadek wyłączenia łączności mobilnej i internetu. Radzi, by uzgodnić działania z sąsiadami, przekazać im swój numer telefonu, przygotować mapę strategicznie ważnych miejsc, np. działającego schronu czy źródła wody oraz powinno się zapisać na kartce papieru najważniejsze numery telefonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj