Atak Rosji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski: trzeba wychodzić na ulice, wypędzać zło z naszej ziemi

0
208

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w sobotnim orędziu zachęcał swoich rodaków do walki i wypędzania rosyjskich wojsk z ukraińskiej ziemi. – Trzeba walczyć. Za każdym razem, gdy jest taka możliwość, trzeba wychodzić na ulice i wypędzać zło z naszych miast, z naszej ziemi – powiedział.

Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W sobotę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zachęcał swoich rodaków do walki i wypędzania rosyjskich wojsk.

– Trzeba walczyć. Za każdym razem, gdy jest taka możliwość, trzeba wychodzić na ulice i wypędzać zło z naszych miast, z naszej ziemi – powiedział ukraiński przywódca w kolejnym orędziu, odnosząc się do organizowania oporu cywilnego wobec Rosjan.

– Ta okupacja jest sztuczna i tymczasowa – dodał Zełenski. Przywołał działania Ukraińców, którzy wciąż się nie poddają, blokują drogi, wykrzykują do okupantów hasła „wracajcie do domu” i wypędzają Rosjan z ukraińskich terenów.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ >>>

Zełenski: Donbas nie będzie na kolanach

Następnie prezydent Ukrainy zwrócił się do ludności zamieszkującej Donbas.

– Donbasie, pamiętaj, że mówiliśmy, że Donbas nie będzie na kolanach. To twój czas – powiedział Zełenski.

– Zwracam się do wszystkich ludzi na tymczasowo okupowanych terenach. (…) Do tych, którym jeszcze nie zrobili wody z mózgu – walczcie o swoje prawa, o Ukrainę – nawoływał ukraiński przywódca.

„Spójrzcie na zbombardowane szkoły, przedszkola”

Jak powiedział, praca rosyjskich mediów to codzienne okłamywanie społeczeństwa. Wskazał, że wedle tych mediów to Ukraińcy niszczą miasta i mordują, podczas gdy w rzeczywistości zbrodni dopuszczają się Rosjanie.

– Spójrzcie na zbombardowane szkoły, przedszkola… Spójrzcie na wszystko to, co na waszych oczach zrobiła Rosja i dlatego – brońcie się – zakończył swoje wystąpienie Zełenski.

Źródło zdjęcia głównego: Volodymyr Zelenskyy/Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj