Jechał po pasażera, zakopał się na plaży. Koledzy chcieli pomóc i też utknęli w piachu

0
125

Trzy samochody osobowe utknęły na plaży, po praskiej stronie Wisły. Jeden z kierowców miał trafić tam przez błędne wskazówki nawigacji. Dwaj inni usiłowali pomóc w wydostania auta z piachu, jednak sami też się zakopali. Konieczne było ściągnięcie ciężkiego sprzętu.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem na plaży, na wysokości ulicy Ratuszowej. – Kierowca samochodu osobowego wjechał na plażę, dojeżdżając niemal do samej Wisły. Jego auto zakopało się w piachu. Później tłumaczył policjantom, że w taki sposób poprowadziła go nawigacja – relacjonuje Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Jak dodaje, mężczyzna poprosił kolegę o pomoc w wydostaniu się z plaży. – Ten również przyjechał samochodem osobowym, który zakopał się w piachu. Wtedy na miejsce ściągnięto kolejnego kolegę. Jego auto też utknęło przy próbie wyciągania z piachu dwóch pojazdów – opisuje.

Policja: tłumaczył, że miał odebrać pasażera i tak prowadziła go nawigacja

Wkrótce na miejscu zjawił się także patrol policji. Jak przekazała nam komisarz Paulina Onyszko z północnopraskiej komendy rejonowej, pracownik zieleni miejskiej zgłosił, że na plaży stoją puste pojazdy: dwa peugeoty i honda. – Policjanci na miejscu zastali trzech obywateli Gruzji. Jeden z nich, będący kierowcą peugeota, wyjaśnił, że jest przewoźnikiem i miał odebrać z tego adresu pasażera. Nawigacja poprowadziła go w taki sposób, że wjechał na teren plaży i zagrzebał się w piachu. Inni mężczyźni przyjechali, żeby mu pomóc – informuje policjantka.

Wyjaśnia, że funkcjonariusze wylegitymowali kierowców i sporządzali notatkę służbową, ale nie nakładali na nich mandatów. – Na tym terenie nie ma znaków zakazujących wjazdu, nie doszło do żadnego wykroczenia – zaznacza.

Auta udało się usunąć z plaży dopiero przy pomocy ciężkiego sprzętu. – Na miejscu pojawił się operator ładowarki czołowej. Niestety nie obyło się bez uszkodzeń od ciągnięcia pojazdów na linach – mówi Węgrzynowicz.

OGLĄDAJ PROGRAM “7 ŻYĆ” O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj