Może mieć związek z zabójstwem trzech chłopców. Znaleźli samochód, kierowcy szukają psy i nurkowie

0
237

Kolejny dzień trwają poszukiwania mężczyzny, który może mieć związek z zabójstwem trzech chłopców w Płocku. Jak słyszymy w tamtejszej policji, służby pracują całą dobę. – To dla nas priorytet – mówi rzeczniczka płockich funkcjonariuszy.

– Działamy wielotorowo, pracujemy bez przerwy, również w nocy – mówi Marta Lewandowska, rzeczniczka płockiej policji. Jak dodaje, funkcjonariusze sprawdzają każdy sygnał od mieszkańców regionu. – W działania zaangażowano policyjny helikopter ze specjalistycznym sprzętem oraz psy policyjne, które doprowadziły policjantów do miejsca nad samym brzegiem Wisły, tam trop się urywa – opisuje policjantka.

Marta Lewandowska przyznaje, że poszukiwania skupiają się wokół terenu, gdzie mężczyzna zostawił swój samochód. – Sprawdziliśmy kilkaset hektarów przyległego terenu. W akcję włączą się płetwonurkowie – zapowiada. I podsumowuje: – Bierzemy wszystkie hipotezy pod uwagę. Sprawa jest dla nas priorytetem. Będziemy szukać aż znajdziemy.

Ciała trzech chłopców w mieszkaniu

W środę przed godziną 11 policja otrzymała zgłoszenie o znalezieniu w jednym z domów jednorodzinnych na osiedlu Wyszogrodzka ciał trzech chłopców – według informacji PAP – w wieku 8, 12 i 17 lat. – W wyniku zgłoszenia o braku kontaktu z nastolatkiem zamieszkałym w jednym z bloków przy Wyszogrodzkiej w Płocku, strażacy podjęli interwencję. Po wejściu do mieszkania znaleźli zwłoki trójki dzieci – mówił rzecznik komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. kpt. Edward Mysera.

Jak wyjaśnił, zgłoszenie o braku kontaktu straż pożarna otrzymała od koleżanki nastolatka, który mieszkał pod wskazanym adresem. – Na miejscu nie zastano osób dorosłych – dodał Mysera.

Zastępca prokuratora rejonowego w Płocku Marcin Policiewicz informował wcześniej, że na zwłokach trójki dzieci odkryto rany cięte szyi.

Poszukiwany mężczyzna KMP w Płocku

Opublikowali wizerunek

W czwartek policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą. To ojciec najmłodszej z ofiar.

Informacje można przekazać pod numerem alarmowym 112 oraz pod nr. tel. 47 705 16 00, 47 705 16 01.

Źródło zdjęcia głównego: Od OSP Słupno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj