„Niewybaczalne szkody, jakie rosyjska armia wyrządza naszym miastom”. Rada Najwyższa pokazała zdjęcia 

0
94

Ukraińskie miasta pod rosyjskim ostrzałem. Chodzi nie tylko o najludniejsze ośrodki, ale i mniejsze miasteczka i wsie. Ostrzały zmieniły wygląd osiedli, placów i budynków rządowych. „To niewybaczalne szkody” – podkreślono na profilu Rady Najwyższej Ukrainy, gdzie pokazano zdjęcia przed i po rozpoczęciu inwazji.

Werchowna Rada (Rada Najwyższa Ukrainy) opublikowała w czwartek zdjęcia Kijowa, Czernichowa, Charkowa i Mikołajowa przed i po rosyjskim ataku. To miasta, które znajdują się pod ostrzałem kolejne dni. Celem Rosjan są nie tylko lotniska i bazy wojskowe, ale także osiedla mieszkalne i szpitale. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło już ponad 2000 ukraińskich cywilów.

„To niewybaczalne szkody, jakie rosyjska armia wyrządza naszym ukraińskim miastom. Pomóż nam zatrzymać te zbrodnie wojenne!” – napisano na profilu Rady na Twitterze.

SERWIS SPECJALNY: TVN24.PL PO UKRAIŃSKU

Charków i Kijów. Przed i po rosyjskiej inwazjiua_parliament/twitter

Czernichów i Mikołajów. Przed i po rosyjskiej inwazjiua_parliament/twitter

Zełenski: nauczcie się słów „reparacje” i „odszkodowania”

W czwartek rano ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział odbudowę „każdego domu, każdej ulicy, każdego miasta”.

– Do Rosji mówimy: nauczcie się słów „reparacje” i „odszkodowania”. Zapłacicie za wszystko, co zrobiliście Ukrainie. W całości. A zabitych nie zapomnimy. Przybyliście niszczyć nasze miasta. Zabijać naszych ludzi. Zabrać nam wszystko, co jest nam drogie. Odcięliście prąd, wodę i ogrzewanie cywilom na Ukrainie. Zostawiacie ludzi bez jedzenia i lekarstw. Strzelacie do dróg, którymi można ewakuować. Nie ma takiej broni, której nie użylibyście przeciwko Ukraińcom – powiedział.

– Pamiętajcie, bezbożnicy. Kiedy miliony ludzi was przeklinają, nie ma dla was ratunku – ostrzegł.

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: ua_parliament/twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj