„Niszczyli rowery miejskie, rzucali ławkami”. Dwie osoby zatrzymane po pościgu

0
90

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę i nastolatka podejrzanych o niszczenie rowerów miejskich i ławek. Starszy z zatrzymanych był poszukiwany celem doprowadzenia do aresztu śledczego.

Jak poinformowała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze odebrali zgłoszenie z którego wynikało, że w okolicach placu Narutowicza na Ochocie dwóch sprawców niszczy rowery miejskie. W okolicy pustostanów przy dworcu Warszawa Główna patrol zauważył dwóch mężczyzn, odpowiadających rysopisowi, podanemu w zgłoszeniu.

– Na widok policjantów podejrzani zaczęli uciekać. Policjanci podjęli pościg i po przebiegnięciu około kilometra zatrzymali sprawców, którzy przyznali się, że chwilę wcześniej na placu Narutowicza kopali rowery i rzucali ławkami – przekazała Edyta Adamus.

Zatrzymani to: 20-latek i jego o cztery lata młodszy kolega. Na komendzie obaj usłyszeli zarzuty niszczenia mienia. – 16-latek został zwolniony i opuścił komendę z wezwaną na miejsce matką. Jego sprawą zajmie się sąd do spraw nieletnich i patologii. 20-latek natomiast trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 100 dni za wcześniej popełnione przestępstwo – przekazała Adamus.

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę i nastolatka podejrzanych o niszczenie rowerów miejskich i ławekKSP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj