Obajtek: zakupione przez Orlen Starlinki dotarły na Ukrainę

0
240

Starlinki zakupione przez PKN Orlen dotarły do miejsca docelowego na Ukrainie – poinformował na Twitterze prezes koncernu Daniel Obajtek. “Podczas gdy Rosja blokuje dostęp do internetu, Ukraina coraz bardziej otwiera się na cały świat” – napisał wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy Mychajło Fedorow. “Dziękuję Elonowi Muskowi, rządowi polskiemu i Orlenowi” – dodał.

“Wspieramy Ukrainę i jej obywateli! Zakupione przez nas Starlinki dotarły do miejsca docelowego i już pomagają Ukrainie utrzymywać nieprzerwany kontakt ze światem. Podziękowania dla Elona Muska za ekspresową realizację tego zamówienia” – napisał na Twitterze Obajtek.

“Nowa partia odbiorników Starlink. Podczas gdy Rosja blokuje dostęp do internetu, Ukraina coraz bardziej otwiera się na cały świat”. “Ukraina to prawda. Prawda zawsze wygrywa” – napisał na Twitterze wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy Mychajło Fedorow.

“Dziękuję Elonowi Muskowi, rządowi polskiemu i Orlenowi” – dodał.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę. 23. dzień inwazji

Budowany przez SpaceX Starlink to telekomunikacyjne satelity przeznaczone do dostarczania internetu. Działają na niskich orbitach o wysokości około 550 km.

:

Źródło zdjęcia głównego: @FedorovMykhailo/twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj