Operator promów odwołuje rejsy na Bałtyku

0
137

W piątek i sobotę odwołane zostaną poranne oraz wieczorne rejsy z Gdyni i Karlskrony- podała firma Stena Line w mediach społecznościowych. W piątek Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia przed sztormem.

Jak poinformowała w mediach społecznościowych Stena Linie Polska ze względu na warunki pogodowe odwołano poniższe rejsy:

– piątek 18 lutego, 19:30 z Gdyni,
– piątek 18 lutego, 19:30 z Karlskrony,
– sobota 19 lutego, 9:00 z Karlskrony,
– sobota 19 lutego, 9:00 z Gdyni.

Promy powrócą do kursowania zgodnie z rozkładem rejsów od godziny 21:00 w sobotę 19 lutego.

“Prosimy o kontakt z nami pod numerem: +48 58 660 92 00. Z przykrością informujemy, że czas oczekiwania na połączenie może być wydłużony. Jeśli macie pytania, możecie również kontaktować się z nami na Facebooku w komentarzach lub wiadomości prywatnej. Przepraszamy za niedogodności” – napisała firma.

>>>

Ostrzeżenia przed sztormem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia przed sztormem dla Bałtyku Południowego. Wiatr osiągnie tam od 8 do 9 w skali w skali Beauforta, a porywach do 10. 

Alerty drugiego stopnia obowiązują na terenie Bałtyku Południowo-Wschodniego. Prognozuje się tam wiatr wiejący od 7 do 8 w skali w skali Beauforta, który może wzrastać do 8-9.

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia obwiązuje na wybrzeżu wschodnim i morskich wodach wewnętrznych, a także dla wód Zalewu Szczecińskiego. W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku oraz prognozowanym silnym wiatrem z sektora zachodniego przewiduje się tam wahania i wzrosty poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów alarmowych.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj