Pocisk z czasów II wojny światowej odkryty podczas remontu drogi w Bytowie. Mieszkańcy ewakuowani

0
127

Podczas remontu drogi w Bytowie (województwo pomorskie) wykopano około 100-kilogramowy pocisk lotniczy z czasów II wojny światowej. Zarządzono ewakuację wszystkich osób przebywających w promieniu 150 metrów.

Zgłoszenie o niewybuchu znalezionym podczas prac ziemnych w Bytowie na ul. Górnej, wpłynęło do dyżurnego miejscowej komendy rano w czwartek 14 lipca. Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy minersko-pirotechnicznej, którzy po rozpoznaniu stwierdzili, że jest to pocisk, który najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej.

Policja ewakuowała mieszkańców

Funkcjonariusze zaalarmowali saperów, służby energetyczne i gazowe, a znalezisko natychmiast odgrodzili od postronnych osób. Następnie policjanci wspólnie ze strażakami wyznaczyli bezpieczną strefę i rozpoczęli ewakuację wszystkich mieszkańców w promieniu 150 metrów. Zamknięta została również ulica przylegająca do znaleziska, a policjanci wyznaczyli objazdy. Mundurowi poprzez radiowóz odtwarzali głosowe komunikaty, aby nikt nie zbliżał się do zamkniętej strefy i oddalił się z miejsca zamieszkania, ze względu na znaleziony niewybuch – informują policjanci z Bytowa.

W sumie ewakuowanych zostało około 200 osób.

Policjanci Komendy Powiatowej przeprowadzili ewakuację wszystkich mieszkańców, znajdujących się w promieniu 150 metrów od odnalezionego pocisku

W Bytowie odnaleziono pocisk z II wojny światowejPolicjanci Komendy Powiatowej przeprowadzili ewakuację wszystkich mieszkańców, znajdujących się w promieniu 150 metrów od odnalezionego pociskuKPP w Bytowie

Po kilku godzinach saperzy z Lęborka bezpiecznie wywieźli pocisk poza rejon miasta. Po zakończeniu działań policjanci udrożnili ruch, a mieszkańcom – zwłaszcza starszym – pomogli powrócić do domów.

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Bytowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj