Rosja zaatakowała Ukrainę. Wiceszefowa resortu obrony Ukrainy o stratach po stronie rosyjskiej

0
286

Ukraina została zaatakowana przez Rosję w czwartek nad ranem. W ciągu trwającej od dwóch dni inwazji strona rosyjska straciła ponad sto czołgów, 14 samolotów, osiem helikopterów – podała w sobotę w mediach społecznościowych wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar. Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak poinformował o ponad 3,5 tysiącach ofiar śmiertelnych po stronie rosyjskiej armii.

Z zestawienia opublikowanego przez Malar wynika, że Rosjanie na godzinę 6.00 (5.00 czasu polskiego) w sobotę rano stracili 14 samolotów, 8 helikopterów, 102 czołgi, 536 pojazdów opancerzonych, 15 dział i jeden system kierowanych rakiet ziemia-powietrze „Buk”.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak zapewnił w sobotę, że nocne ataki sił rosyjskich w Kijowie i innych miastach zostały odparte. Według niego Rosja straciła dotąd 3500 żołnierzy, a siły ukraińskie wzięły 200 jeńców.

Podolak zapewnił, że celem wojsk rosyjskich było „złamanie tej nocy obrony” Kijowa, przy użyciu desantu, a następnie wjazd sił pancernych i że „wszystkie ataki zostały absolutnie profesjonalnie odparte” przez siły ukraińskie. Zapewnił, że w stolicy „absolutnie skutecznie działały oddziały obrony terytorialnej”. Wspomniał o próbie przejęcia przez Rosjan jednostki wojskowej w Kijowie, która jednak się nie udała.

Atak Rosji na Ukrainę

Ukraina została zaatakowana przez Rosję w czwartek nad ranem. Jak podał prezydent Wołodymyr Zełenski, w czwartek zginęło 137 Ukraińców. W piątek inwazja była kontynuowana. W sobotę w wielu ukraińskich regionach i miastach, w tym w Kijowie, dochodziło do ataków. Jak przekazał doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak w sobotę po godzinie 7.30, nocne ataki sił rosyjskich w stolicy i innych miastach zostały odparte. Mer stolicy Ukrainy Witalij Kliczko podał, że w walkach ulicznych z rosyjskimi dywersantami w Kijowie zostało rannych 35 osób, w tym dwoje dzieci.

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Maxim Levin/Reuters/Forum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj