Rząd luzuje obostrzenia. Koniec pracy zdalnej w urzędach

0
257

Rząd luzuje obostrzenia covidowe od 1 marca. – Nadal tylko będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach użyteczności publiczności, w sklepach – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał kwarantanna i izolacja pozostaje w skróconym czasie.

Rząd zdecydował o zniesieniu większości obostrzeń od 1 marca. Pozostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, izolacja i kwarantanna dla współdomowników oraz kwarantanna przyjazdowa dla osób bez ważnego Unijnego Certyfikatu COVID-19.

>>>

Rząd luzuje ograniczenia

– Dzisiaj znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne. Ograniczamy te obostrzenia wszystkie obostrzenia, które obowiązywały do dzisiaj. Nadal tylko będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach użyteczności publiczności, w sklepach. Tam, gdzie ten dystans między ludźmi jest bliski – mówił szef rządu.

Premier Morawiecki poinformował również o utrzymaniu izolacji i kwarantanny dla domowników w krótszych okresach.

– Przywracamy normalną pracę w urzędach. W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna. Dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania – dodał premier.

– Będziemy stopniowo odchodzić od wszystkich pozostałych obostrzeń, ale dzisiaj ogromna większość z nich wkrótce przestanie obowiązywać – powiedział Mateusz Morawiecki.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj