Szef ukraińskiego MSW o zatrzymanych dywersantach: większość to obywatele Ukrainy

0
74

Większość zatrzymanych dywersantów, którzy działali na korzyść Rosji, to obywatele Ukrainy – poinformował szef ministerstwa spraw wewnętrznych tego kraju Denys Monastyrski, cytowany w piątek przez agencję Ukrinform.

Szef resortu spraw wewnętrznych Ukrainy Denys Monastyrski poinformował w piątek, że „większość zatrzymanych dywersantów to obywatele Ukrainy, którzy otrzymywali pozwolenie na pobyt i obywatelstwo, przyjeżdżając z innych krajów albo którzy wyjechali z okupowanych terytoriów”. – Albo nawet ci, którzy przebywali tu i przekraczali granicę z Rosją, tam byli zwerbowani i potem wykonywali pewne zadania – dodał.

Ukraina broni się przed rosyjską inwazjąSTEPAN FRANKO/PAP/EPA

Szef ukraińskiego MSW ostrzega przed dywersantami

Minister zaapelował do Ukraińców, by zwracali uwagę na przykład na nietypowe zachowanie, takie jak przemieszczanie się z bronią osób, które nie są członkami Obrony Terytorialnej. Szczególną uwagę należy zwracać na podejrzane osoby w pobliżu lotnisk i obiektów wojskowych – wskazał Monastyrski.

Ukrinform przypomina, że Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony ostrzega przed ryzykiem przeniknięcia na Ukrainę grup dywersyjnych podających się za dziennikarzy.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Źródło zdjęcia głównego: STEPAN FRANKO/PAP/EPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj