Wymiana jeńców na Ukrainie. „Pięciu żołnierzy obrony terytorialnej na jednego rosyjskiego oficera”

0
276

W obwodzie sumskim na Ukrainie doszło do wymiany jeńców – podał we wtorek szef lokalnej administracji Dmytro Żywycki na Telegramie. Żywycki pokazał wymienionych jeńców, w tym rosyjskiego oficera, w mediach społecznościowych.

– Wymieniliśmy naszych pięciu żołnierzy obrony terytorialnej na jednego rosyjskiego oficera policji wojskowej – oznajmił szef lokalnej administracji obwodowej w obwodzie sumskim Dmytro Żywycki na Telegramie. Do wymiany jeńców doszło właśnie w obwodzie sumskim.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ. CZYTAJ RELACJĘ W TVN24.PL >>>

Na rozkaz prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego zorganizowano zielony korytarz w celu przeprowadzenia wymiany jeńców, którzy znajdowali się z wiosce Osoiwka.

Żywycki pokazał wymienianych jeńców na kanale Telegramu.

Rosyjski oficer wymieniony na ukraińskich żołnierzyTelegram @Zhyvytskyy

Atak Rosji na Ukrainę

W czwartek 24 lutego nad ranem Rosja zaatakowała Ukrainę, rozkaz wydał Władimir Putin. Agresorzy bombardują nie tylko strategiczną infrastrukturę wojskową, ostrzeliwani są też cywile.

Rosjanie weszli na Ukrainę zarówno od północy – także z terytorium Białorusi – jak i z południa, z Krymu. Najcięższe starcia toczyły i toczą się o Charków oraz o stolicę – Kijów. Ukraińcy stawiają twardy opór, obydwa te miasta pozostają pod ich kontrolą.

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj