Zełenski: świat musi oficjalnie powiedzieć, że Rosja stała się państwem terrorystycznym

0
245

Nasze priorytety są jasne: zakończenie wojny, gwarancje bezpieczeństwa, suwerenność, a także utrzymanie integralności terytorialnej – powiedział w najnowszym nagraniu Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy przekazał, że rozmowy pokojowe z Rosją będą kontynuowane – chce jednocześnie, żeby świat uznał Rosję za kraj terrorystyczny.

Prezydent Ukrainy w najnowszym wystąpieniu poinformował o uwolnieniu mera Melitopola. – Nie poddał się, wytrzymał. Skoro on wytrzymał, my też się nie poddamy – powiedział Wołodymyr Zełenski. Następnie ukraiński przywódca ostrzegł rosyjskich żołnierzy, że ich „straty będą większe niż w wojnach czeczeńskich i w Afganistanie razem wziętych”.

Wołodymyr ZełenskiPRESIDENTIAL PRESS SERVICE/PAP/EPA

– Dla rosyjskich żołnierzy nie ma takiej zbrodni, której nie mogliby popełnić – stwierdził prezydent Ukrainy. – W Czernihowie Rosjanie ostrzelali ludzi, którzy stali w kolejce po chleb. Zginęło dziesięć osób. Z kolei w Mariupolu rosyjskie lotnictwo zrzuciło bombę na teatr w centrum miasta – wyliczał Wołodymyr Zełenski.

Ukraina kontynuuje negocjacje pokojowe z Rosją

– Nie zapomnimy żadnego człowieka, którego życie zostało odebrane przez okupanta. Nie wybaczymy żadnego człowieka, który został zabity – zapowiedział. – Ile jeszcze ludzi będzie musiało zostać zabitych, żeby liderzy NATO odpowiedzieli na nasze wezwanie, aby przekazać nam samoloty albo utworzyć strefę zakazu lotów? – pytał. – Świat musi oficjalnie powiedzieć, że Rosja stała się państwem terrorystycznym – zaapelował prezydent Ukrainy.

Zełenski przekazał, że jego wojska potrzebują jeszcze większego wsparcia – systemu obrony powietrznej, samolotów oraz pocisków. – Zwróciłem się do USA i innych państw, żeby stworzyć nowy sojusz, który będzie gwarantował, że każdy agresor będzie musiał liczyć się ze zdecydowaną odpowiedzią już 24 godziny od ataku – powiedział.

Prezydent Ukrainy zapowiedział, że w czwartek wystąpi przed niemieckim parlamentem. – Będziemy walczyć o jeszcze większe wsparcie dla Ukrainy – dodał. Przekazał, że negocjacje pokojowe z Rosją będą kontynuowane. – Nasze priorytety są jasne: zakończenie wojny, gwarancje bezpieczeństwa, suwerenność, a także utrzymanie integralności terytorialnej – podsumował.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Źródło zdjęcia głównego: PRESIDENTIAL PRESS SERVICE/PAP/EPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj