Zniszczenia Mariupola na zdjęciach satelitarnych

0
290

Na najnowszych zdjęciach satelitarnych z Mariupola widać rozległe zniszczenia obleganego przez Rosjan miasta nad Morzem Azowskim. Maxar Technologies – które udostępniło fotografie – przekazało, że zniszczono domy, wieżowce, sklepy spożywcze i centra handlowe. Wcześniej tego dnia po południu zastępca mera miasta informował, że od początku inwazji w Mariupolu zginęło co najmniej 1700 osób.

Amerykańska firma Maxar Technologies udostępniła w środę wieczorem zdjęcia satelitarne, na których widać rozległe zniszczenia infrastruktury cywilnej obleganego przez Rosjan Mariupola w obwodzie donieckim nad Morzem Azowskim.

Jak przekazano, zniszczone zostały domy, wieżowce, sklepy spożywcze i centra handlowe.

Firma przekazała, że zdjęcia zostały wykonane jeszcze przed ostrzałem szpitala dziecięcego w Mariupolu w środę po południu. Władze obwodu informowały, że w wyniku ataku rannych zostało 17 osób, w tym rodzące kobiety.

Zniszczonyszpital położniczy w Mariupolu (09.03.2022)twitter.com/StratCom_AFU

Sztab ukraińskich sił zbrojnych przekazał wcześniej w środę, że zajęcie Mariupola jest jednym z głównych celów rosyjskich działań militarnych na terenie Ukrainy. Przypominał, że w mieście „ludzie są bez wody, ciepła, prądu, gazu” i topią śnieg, by mieć wodę do picia.

Reuters podaje, że miasto jest również odcięte od świata z powodu braku sygnału telefonicznego.

Po południu zastępca mera Mariupola Serhij Orłow przekazał, że od początku inwazji w mieście zginęło co najmniej 1700 osób. Przekazał, że 47 zostało pochowanych w masowym grobie.

 Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Reuters/Maxar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj