36-letni zawodnik KSW nie żyje

0
42

Popularny „Kulturysta” rozpoczynał profesjonalną karierę w mieszanych sztukach walki w 2007 roku. Był mistrzem rosyjskiej federacji M-1 Global. Przez lata walczył również na galach KSW, zaliczając osiem walk dla tej organizacji. Ostatnią stoczył w 2016 roku podczas KSW 35. Łącznie w całej swojej karierze zwyciężył w 11 z 19 stoczonych pojedynków.

Niezrealizowane plany

Moks w imprezach organizowanych przez największą federację w naszym kraju wygrał cztery walki, pokonując Marcina Naruszczkę, Luiza Cado Simona, Daniela Acacio i Roberta Radomskiego. W KSW zadebiutował w 2011 roku. Pięć lat później zanotował swoje ostatnie zwycięstwo i jednocześnie ostatni oficjalny występ.

W 2018 roku jego sportową karierę na długo przerwały problemy z prawem. Moks został wówczas zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. rozbojami i praniem brudnych pieniędzy. Odzyskał wolność dopiero w marcu ubiegłego roku i od razu wznowił treningi, szykując się do powrotu do sportów walki.

Na początku tego roku miał nawet wystąpić w gali KSW 66 w swoim rodzinnym Szczecinie. Plany te pokrzyżowała mu jednak kontuzja. Organizatorzy liczyli na to, że wznowi rywalizację przy innej okazji, ale 18 listopada media obiegła wiadomość o śmierci 36-letniego wojownika.

jac/łup

, mma.pl, KSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj