Ajax w końcu zatrzymany, ale Haller uciekł Lewandowskiemu

0
288

Piłkarze z Amsterdamu w bieżącym sezonie rozpoczęli swoją przygodę w Lidze Mistrzów od triumfu 5:1 nad Sportingiem w Lizbonie. Aż cztery gole strzelił wówczas Sebastien Haller, dla którego był to debiut w tych prestiżowych rozgrywkach. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej trafiał również w każdym kolejnym meczu fazy grupowej, kończąc ją z rekordowym dorobkiem 10 zdobytych bramek.

W piłkarskim spektaklu na stadionie Benfiki ponownie odegrał pierwszoplanową rolę, i to po obu stronach boiska.

Haller trafił do jednej i drugiej bramki

Ajax od samego początku starał się wywierać sporą presję na defensywie gospodarzy i na efekty nie trzeba było długo czekać. Przyjezdni potrzebowali tylko kilkunastu minut, by otworzyć wynik spotkania. Po błędzie Odysseasa Vlachodimosa piłkę na skrzydle przejął Noussair Mazraoui, dośrodkował do niepilnowanego w polu karnym Dusana Tadicia, a ten uciszył miejscowych kibiców.

Pomocną dłoń w stronę lizbończyków szybko wyciągnął jednak Haller. Lider klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów bardzo pechowo interweniował we własnej szesnastce i skierował futbolówkę do siatki Ajaksu po wstrzeleniu Jana Vertonghena.

Getty Images
Samobójcze trafienie Sebastiena Hallera w meczu Benfica – Ajax

Ta sytuacja wyraźnie podrażniła rosłego napastnika. Zaledwie trzy minuty później zrehabilitował się po drugiej stronie boiska, trafiając już do właściwej bramki. Był to jego 11. gol w tej edycji Ligi Mistrzów, dzięki któremu odskoczył od goniącego go Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium na różnicę dwóch trafień.

Druga połowa dla Benfiki

Haller miał jeszcze przynajmniej jedną doskonałą okazję na zdobycie bramki, lecz przestrzelił z bliskiej odległości. Benfica otrząsnęła się jednak po zmianie stron i ostatecznie uratowała remis, który sprawia, losy awansu pozostają otwarte. Niewiele ponad kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry na 2:2 trafił reprezentant Ukrainy Roman Jaremczuk.

Rewanż 15 marca w Amsterdamie.

Benfica Lizbona – Ajax Amsterdam 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Dusan Tadić (18.), 1:1 Sebastien Haller (26. sam.), 1:2 Sebastien Haller (29.), 2:2 Roman Jaremczuk (72.)