Amerykanie pierwszymi triumfatorami United Cup

0
71

Wprawdzie Włochy niedawno uległy w Brisbane Polakom 2:3, ale dzięki temu, że mieli najlepszy bilans z grona pokonanych, również znaleźli się w czołowej czwórce. Tam pewnie ograli Greków 4:1.

Z kolei Stany Zjednoczone w swoim półfinale nie dały szans Polsce, wygrywając 5:0. Finał również bezapelacyjnie należał do ekipy USA.

Decydujący Fritz

Zaczął się on od zwycięstwa Jessiki Peguli z Martiną Trevisan 6:4, 6:2. Następnie Frances Tiafoe wygrał z Lorenzo Musettim po kreczu Włocha po pierwszym secie.

Najbardziej zacięte było starcie Taylora Fritza z Matteo Berrettinim. To właśnie Amerykanin zdobył decydujący punkt na wagę zwycięstwa. Włocha pokonał 7:6 (7-4), 7:6 (8-6).

Rozegrano jeszcze jeden mecz singlowy, w którym Madison Keys nie dała szans Lucii Bronzetti – 6:3, 6:2. Z pierwotnie zaplanowanego jeszcze pojedynku mikstów zrezygnowano.

Nowa impreza

United Cup to nowość w międzynarodowym kalendarzu ATP i WTA. Do turnieju przystąpiło 18 reprezentacji, które podzielono na sześć grup. Spotkania składały się z pięciu pojedynków. Polska na pierwszym etapie okazała się lepsza od Kazachstanu oraz Szwajcarii.


Wideo: SNTV
Drużyna USA odniosła triumf w turnieju United Cup

Finał United Cup:

USA – Włochy 4-0

Jessica Pegula – Martina Trevisan 6:4, 6:2
Frances Tiafoe – Lorenzo Musetti 6:2, krecz Musettiego
Taylor Fritz – Mattei Berrettini 7:6 (7-4), 7:6 (8-6)
Madison Keys – Lucia Bronzetti 6:3, 6:2

lukl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj