Arsenal rozprawił się z trzecioligowcem w Pucharze Anglii. Poprzeczka powędruje wyżej

0
60

Arsenal kapitalnie radzi sobie w trwającym sezonie angielskiej ekstraklasy, w której odniósł już 14 zwycięstw w 17 spotkaniach, przy zaledwie jednej porażce.

W poniedziałek Kanonierzy długo nie potrafili jednak potwierdzić swojej wysokiej formy. Do przerwy nie byli w stanie wiele zdziałać w konfrontacji z ekipą z dolnych rejonów tabeli League One, czyli trzeciego poziomu rozgrywkowego w Anglii.

Przebudzenie po przerwie

Gospodarze przez ponad godzinę utrzymywali bezbramkowy remis z faworyzowanymi londyńczykami. Ich defensywa załamała się dopiero w 63. minucie, kiedy do siatki trafił Mohamed Elneny. Jego gol zupełnie odmienił losy rywalizacji.

Piłkarze Arsenalu poszli za ciosem, ostatecznie zapewniając sobie okazałe zwycięstwo. Kolejne dwie bramki zdobył Eddie Nketiah między 70. i 76. minutą, ustalając wynik spotkania.

W 4. rundzie Pucharu Anglii lider Premier League zmierzy się z goniącym go w ekstraklasie Manchesterem City. Drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę w tej fazie pucharowych rozgrywek nie dała najmniejszych szans Chelsea, zwyciężając 4:0. Riyad Mahrez, Julian Alvarez oraz Phil Foden już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy awansu. W końcówce swojego drugiego gola strzelił Mahrez.

Puchar Anglii to najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie – w ubiegłym roku minęło 150 lat od ich pierwszego finału.

Oxford United – Arsenal 0:3 (0:0)

Bramki: Mohamed Elneny (63.), Eddie Nketiah (70., 76.)