Atletico zakończyło przygodę Manchesteru United w Lidze Mistrzów

0
93

W pierwszym spotkaniu tych drużyn w Madrycie ekipa z Premier League uratowała w końcówce remis 1:1. Czerwone Diabły przed porażką uchronił wówczas w 80. minucie 19-letni Szwed Anthony Elanga, który chwilę wcześniej wszedł na boisko z ławki.

Cenne prowadzenie Atletico

W rewanżu na Old Trafford miejscowy zespół prezentował się lepiej w porównaniu z tamtym meczem. Już do przerwy piłkarze prowadzeni przez trenera Ralfa Rangnicka zostawili masę zdrowia na boisku. Przeważali w wielu aspektach gry i jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa mogli objąć prowadzenie. Doskonałej szansy z najbliższej odległości nie wykorzystał jednak Elanga, trafiając Jana Oblaka piłką w głowę.

Mimo optycznej przewagi zawodników Manchesteru to przyjezdni z Madrytu okazali się skuteczniejsi w pierwszej odsłonie. Z mocnym strzałem Rodrigo de Paula, po którym piłka zmierzała w okienko David De Gea jeszcze sobie poradził. W ostatnich minutach tej części gry hiszpański bramkarz nie zdołał jednak nawet zareagować na uderzenie głową Renana Lodiego i goście schodzili do szatni z prowadzeniem.

Getty Images
Obrońcy Manchesteru nie upilnowali Lodiego w polu karnym

Nieco mniej widoczny był Cristiano Ronaldo, z którym kibice gospodarzy wiązali największe nadzieje. W 15 ostatnich domowych starciach z Atletico we wszystkich rozgrywkach zdobył on aż 13 bramek, w tym dwa hat-tricki jeszcze w barwach Realu Madryt oraz Juventusu.

Głową w mur

W drugiej części meczu Czerwone Diabły długo miały kłopoty z zagrożeniem bramce rywali. Podopieczni Diego Simeone jak mało kto potrafią bronić korzystnego wyniku. Znakomicie między słupkami spisywał się również Oblak.

Gospodarze doczekali się swojej wymarzonej okazji niespełna kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry. Najpierw mocny strzał głową oddał Raphael Varane, a po chwili dobijał Ronaldo, ale obie próby zostały zatrzymane przez bramkarza Atletico. Ostatecznie gracze United nie znaleźli na niego sposobu i to ekipa z Madrytu zameldowała się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.