Austriacka narciarka potrąciła operatora kamery. “Widzimy, jak tam jest stromo”

0
41

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim oglądaj na antenie Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze

Od początku sezonu z powodu złych warunków pogodowych nie odbyło się już sześć kobiecych zawodów. Na inaugurację w Soelden udało się rozegrać tylko slalom gigant mężczyzn, a później odwołano rundy Pucharu Świata w Zermatt-Cervinii oraz Lech/Zuers.

W fińskim Levi pogoda też nie rozpieszcza. W czwartek termometr wskazywał poniżej minus 20 stopni, w sobotę temperatura jest niewiele wyższa.

“Nie ma miejsca na błąd”

Piętnaście zawodniczek (z 75) nie ukończyło pierwszego przejazdu. W tym gronie była Egger, która bierze udział zarówno w konkurencjach technicznych, jak i szybkościowych, co się obecnie rzadko zdarza.

Austriacka alpejka szybko, bo już po kilkunastu sekundach przejazdu się poślizgnęła i w pozycji leżącej przejechała jeszcze kilkanaście metrów niżej, przy okazji potrącając operatora kamery, który schowany był za bandą.

– I teraz widzimy, jak tam jest stromo. Przewróciła nam kamerzystę. To pokazuje, jaka tam jest ściana, z którą muszą mierzyć się zawodniczki. Nie ma miejsca na błąd. Minimalny kosztuje to, co oglądaliśmy przed momentem – komentowali na antenie Eurosportu Marcin Szafrański i Sebastian Szczęsny.


Wideo: Eurosport
Egger upadła i potrąciła operatora kamery podczas slalomu w Levi

– Austriaczce nic się nie stało, chociaż szusowała głową w dół – dodał ten pierwszy.

Pierwszego przejazdu nie ukończyła też jedyna Polka w stawce Magdalena Łuczak.


Wideo: Eurosprot
Nieudany przejazd Magdaleny Łuczak w 1. slalomie w Levi

Niemka na czele

Po pierwszym przejeździe w Levi prowadzi Lena Duerr. Niemka pokonała trasę w 54,48 s i była szybsza o 0,45 od Szwedki Anny Swenn Larsson. Trzecia jest broniąca Kryształowej Kuli Amerykanka Mikaela Shifrrin, która straciła do liderki 0,55. Czwartą pozycję ze stratą 0,57 zajmuje triumfatorka klasyfikacji tej konkurencji w poprzednim sezonie Słowaczka Petra Vlhova.

Drugi przejazd zaplanowano na godz. 13 czasu polskiego.Transmisja w Eurosporcie 1 i w Eurosporcie Extra w Playerze.

lukl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj