Austriaczka wygrała Złotą Sowę. Mistrzyni olimpijska w szpitalu

0
71

Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Na Turniej Sylwestrowy składały się cztery konkursy: dwa w Villach i dwa w Ljubnie. Pinkelnig triumfowała w trzech z nich. Tylko w sobotnich zawodach musiała uznać wyższość Norweżki Anny Odine Stroem.

W niedzielę Austriaczka skoczyła 93,5 i 89,5 m i zdobyła 253,4 pkt. Druga Stroem (91,5 i 88 m) straciła do niej trzy punkty. Trzecie miejsce zajęła Niemka Selina Freitag, która dwukrotnie skoczyła 88,5 m. Tuż za podium uplasowała się Kanadyjka Alexandria Loutitt.

Upadek Bogataj może zakończyć jej sezon

Cieniem na noworocznym konkursie w Ljubnie położył się groźnie wyglądający upadek Bogataj. Mistrzyni olimpijska z Pekinu w pierwszej serii rywalizowała z Rumunką Alessią Mitu-Coscą. Skoczyła dalej, ale nie ustała swojej próby. Przewróciła się na zeskok i długo nie wstawała, trzymając za lewe kolano.


Wideo: Eurosport
Upadek Bogataj w 1. serii niedzielnego konkursu w Ljubnie

Skocznię opuściła na noszach, a po kilku chwilach została odwieziona do szpitala.

Dotychczas nie poinformowano oficjalnie o tym, jakich doznała obrażeń, ale słoweńskie i austriackie media informują o zerwaniu przez Słowenkę więzadła krzyżowego w lewym kolanie. Może to oznaczać przedwczesny koniec sezonu dla dziewiątej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Bogataj.

Tylko jedna próba Polki

Po wycofaniu się z rywalizacji kontuzjowanej Nicoli Konderli w niedzielnym konkursie Biało-Czerwone reprezentowała tylko Paulina Cieślar. Zawody ukończyła po pierwszej serii, w której przegrała z Freitag. Ostatecznie została sklasyfikowana na 46. miejscu.


Wideo: Eurosport
Skok Cieślar z 1. serii niedzielnego konkursu w Ljubnie

macz/TG

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj