Barcelona zawiodła. Otwarta kwestia awansu do ćwierćfinału Ligi Europy

0
272

Faworytem czwartkowego spotkania, jak i całego dwumeczu, była Barcelona. Katalończycy znajdują się obecnie w bardzo dobrej formie, a z ośmiu ostatnich meczów we wszystkich rozgrywkach wygrali aż sześć.

Na przeciwległym biegunie była z kolei ekipa ze Stambułu. W 2022 roku popularne Lwy zdobyły zaledwie 8 na 27 możliwych do uzyskania punktów, a w tabeli ligi tureckiej plasują się na odległej, 12. pozycji.

Barcelona nie wykorzystała przewagi

Zgodnie z oczekiwaniami na Camp Nou lepiej prezentowali się gospodarze. Podopieczni Xaviego dłużej utrzymywali się przy piłce, ale mieli ogromne problemy z tworzeniem sytuacji podbramkowych.

Najbliżej prowadzenia Barcelona była w 27. minucie, oddając pierwszy celny strzał w tym meczu. Z rzutu wolnego na wprost bramki przymierzył Memphis Depay, ale efektowną paradą popisał się hiszpański golkiper Inaki Pena.

Dziesięć minut później było o włos od sensacji, kiedy z futbolówką na skrzydle zabrał się Kerem Akturkoglu. Młody Turek minął kilku rywali, uderzył z narożnika pola karnego, a przed utratą gola Dumę Katalonii wślizgiem uratował Eric Garcia.

Getty Images
Do przerwy Barcelona remisowała z Galatasaray 0:0

Słupek przeszkodził

Po przerwie Barca była stroną zdecydowanie groźniejszą. Przewaga trzeciej ekipy ubiegłego sezonu Primiera Division nie ulegała najmniejszej wątpliwości, ale strzały Sergio Busquetsa czy Jordiego Alby nie mogły znaleźć drogi do siatki 22-krotnych mistrzów Turcji.

Na kwadrans przed końcem powinno być 1:0 dla gospodarzy. Na uderzenie przewrotką zdecydował się wprowadzony z ławki Pierre Emerick-Aubameyang, tor lotu piłki instynktownie zmienił Frankie de Jong, ale futbolówka trafiła jedynie w słupek bramki Galaty.

W ostatnich minutach Duma Katalonii biła głową w mur ustawiony przed defensorów popularnych Lwów. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem, a losy awansu pozostają nierozstrzygniętą kwestią.

Rewanże 1/8 finału Ligi Europy zostaną rozegrane w czwartek, 17 marca.