Bayern był długo bezradny. Uratował się w ostatniej chwili

0
105

Bayern i Salzburg seryjnie zdobywają mistrzostwa swoich krajów. Teraz także pędzą po tytuły, choć monachijczycy w zeszły weekend sensacyjnie przegrali 2:4 z VfL Bochum.

W środowy wieczór to gospodarze zaczęli bez respektu dla bardziej utytułowanego rywala. Od razu próbowali przejąć inicjatywę, choć w 10. minucie Bayern mógł objąć prowadzenie. Serge Gnabry przedryblował w polu karnym przeciwnika, uderzył technicznie, ale piłkę zdołał odbić bramkarz mistrza Austrii Philipp Kohn.

Zabójczy kontratak Salzburga

W minucie 21. Salzburg wyprowadził błyskawiczny kontratak, który zakończył się już golem. Napastnik Chikwubuike Adamu, który przebywał na murawie od kilku minut, zastępując kontuzjowanego Noaha Okafora, precyzyjnym strzałem nie dał żadnych szans Svenowi Ulreichowi.

Za chwilę golkiper monachijczyków uratował swój zespół, zatrzymując uderzenie pomocnika gospodarzy Brendena Aaronsona, który odważnie wbiegł między trzech obrońców gości.

A Bayern? Do przerwy próbowali wyrównać Leroy Sane, Gnabry oraz Coman. Robert Lewandowski, drugi najskuteczniejszy piłkarz trwającego sezonu Ligi Mistrzów (dziewięć bramek), był niewidoczny.

W drugiej połowie impet Salzburga osłabł, przewagę odzyskali mistrzowie Niemiec, choć niewiele z tego wynikało.

W 76. minucie bardzo dobrą okazję zmarnowali Sane, który uderzył z kilku metrów, i Gnabry, który próbował dobijać wślizgiem. W obu przypadkach doskonale interweniował Kohn.

Gospodarze mogli, wręcz powinni, pod koniec spotkania wbić drugiego gola. Karim Adeyemi zaprzepaścił okazję sam na sam, a dobitkę Adamu wybił w porę obrońca Bayernu Benjamin Pavard.

Coman bohaterem Bayernu

Mistrzowie Austrii mieli czego żałować, bo nadeszła w końcu 90. minuta. Piłka dotarła w pole karne do Comana, który z zimną krwią wyrównał. Bayern uniknął porażki, która wydawała się być nieuchronna.

Rewanż w Monachium odbędzie się 8 marca.

Źródło: Getty Images
Coman strzelił wyrównującego gola dla Bayernu

W drugim środowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Liverpool wygrał na wyjeździe z Interem 2:0. Bramki dla ekipy The Reds zdobyli Roberto Firmino (75. minuta) i Mohamed Salah (83.).