Belg i Holenderka triumfatorami Nokere Koerse

0
74

Kolarstwo na żywo oglądaj w Eurosporcie i w Playerze

Blisko 190-kilometrowa trasa flandryjskiego wyścigu wiodła przez 26 odcinków brukowanych i kończyła się tradycyjnym finiszem na niewielkim wzniesieniu w Nokere. Ostatnie metry zawodniczki i zawodnicy również pokonywali po kostce.

Finisz wyścigu mężczyzn rozegrał się z grupy kilkudziesięciu kolarzy. Reszta peletonu wykruszyła się na niewielkich, ale stromych podjazdach, charakterystycznych dla rozgrywanych w Belgii jednodniowych imprez.

Doskonale znający te drogi Merlier najlepiej rozegrał ostatnie metry wyścigu. Przyczaił się za plecami rywali i mocno przyspieszył, gdy grupa wjechała na brukowany fragment drogi. Jako pierwszy wjechał w ostatni zakręt i utrzymał kilkumetrową przewagę do przejechania przez linię mety.

Dla 29-letniego kolarza było to drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie. W ubiegłym tygodniu triumfował na 2. etapie wyścigu Tirreno-Adriatico.

Wiebes wróciła po drugi triumf

Wcześniej na nieco krótszej trasie rywalizowały kobiety. Najlepiej finisz w Nokere rozegrała Wiebes, która w belgijskiej imprezie triumfowała po raz drugi. Wyścig Nokere Koerse wygrała również przed trzema laty.

Holenderka była lepsza na ostatnich metrach od niedawnej triumfatorki Strade Bianche Belgijki Lotte Kopecky (SD Worx) i Włoszki Marty Bastianelli (UAE Team ADQ).


Wideo: Eurosport
Wiebes wygrała wyścig Danilith Nokere Koerse kobiet

Z trzech startujących w wyścigu Polek jedyną, która ukończyła rywalizację była Marta Lach (Ceratizit-WNT). Dojechała na metę w głównej grupie i została sklasyfikowana na 25. miejscu.

Karolina Kumięga (Valcar-Travel&Service) i Barbara Śnieżyńska (Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport) zeszły z trasy wyścigu.

W wyścigu mężczyzn nie startował żaden z polskich kolarzy.

macz/łup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj