Blisko tragedii na Dakarze. Pilot podał złe wytyczne, kibice uciekali w popłochu

0
71

Relacje z Dakaru oglądaj w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

Na nagraniu widać start do pierwszego etapu. Po zaledwie kilkunastu sekundach ciężarówka prowadzona przez Soltysa zboczyła z trasy i była bliska zderzenia ze stojącą nieopodal grupą ludzi. I choć sytuacja wyglądała niebezpiecznie, to szczęśliwie dla fanów kierowca w odpowiednim momencie wyhamował, a żadnemu z uciekających kibiców nic się nie stało.

Pilot nie przekazał informacji

49-latek podkreślił, że groźnie wyglądające zajście było wynikiem nieporozumienia między kierowcą a jego pilotem Romanem Krejcim.

– Byliśmy podekscytowani startem, więc zaczęliśmy dosyć odważnie. Na samym początku mieliśmy jednak problem, kiedy wypadliśmy z trasy, bo pilot nie przekazał mi informacji o ostrym zakręcie w prawo. Straciliśmy tak pewnie jakieś 10-15 sekund – powiedział na łamach komunikatu prasowego zespołu Tatra Buggyra ZM Racing.

Finalnie załoga Soltysa zakończyła pierwszy etap na siódmym miejscu. Triumfowała inna czeska ekipa MM Technology kierowana przez Martina Macika.

W poniedziałek uczestników Dakaru czeka drugi etap z Sea Camp do Aluli. Do pokonania zawodnicy będą mieli blisko 600 kilometrów, z czego 430 to odcinek specjalny.

Relacje z Dakaru oglądaj w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

rozniat/po

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj