Ból głowy Santosa. Kontuzjowany Bednarek nie dokończył meczu Premier League

0
55

To był pechowy dzień dla środkowych obrońców Świętych. Już w ósmej minucie z powodu kontuzji musiał zostać zmieniony Niemiec Armel Bella-Kotchap, a jeszcze w pierwszej połowie jego los podzielił Bednarek.

Próbował wrócić do gry

Niespełna 27-letni reprezentant Polski, w przepychance przy stałym fragmencie gry, otrzymał przypadkowy cios łokciem w żebra. Miał problemy ze złapaniem oddechu. Widać było, że uraz jest bolesny.

Bednarek próbował wrócić do gry, ale ostatecznie – w 34. minucie – okazało się, że konieczna jest zmiana.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jak poważny to uraz. To ważna informacja dla trenera Fernando Santosa, którego podopieczni zagrają wkrótce w eliminacjach Euro 2024 – 24 marca z Czechami w Pradze i trzy dni później z Albanią w Warszawie.

Ewentualna absencja Bednarka byłaby koszmarną wiadomością dla Portugalczyka przed jego debiutem. Kamil Glik jest bowiem kontuzjowany i nie został powołany, a inny ze środkowych obrońców Jakub Kiwior wciąż nie wywalczył miejsca w składzie Arsenalu. 

W meczu Aston Villa – AFC Bournemouth (3:0) całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Matty Cash, również powołany na marcowe mecze reprezentacji Polski.


Getty Images
Jan Bednarek jest piłkarzem Southampton

pqv/po

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj