Boris Becker wraca do pracy. Będzie ekspertem podczas Australian Open

0
94

Australian Open od 16 stycznia na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

– Cieszę się, że Boris Becker wraca do naszej drużyny Eurosportu na Australian Open. Od 2017 roku Boris jest integralną częścią tenisowych transmisji w naszej stacji – podkreślił jeden z menedżerów niemieckiej filii Warner Bros. Discovery Jochen Gundel.

Becker będzie wraz z Matthiasem Stachem współgospodarzem porannego studia. Ma również komentować niektóre mecze podczas turnieju.

Skazany za nadużycia finansowe

Były lider światowego rankingu ATP został pod koniec kwietnia skazany przez angielski wymiar sprawiedliwości na dwa i pół roku więzienia za ukrywanie majątku po ogłoszeniu upadłości. Został zwolniony 15 grudnia po ośmiu miesiącach aresztu i wydalony z Wielkiej Brytanii. Resztę wyroku miał odbyć w ojczyźnie.

Jego prawnik wyjaśnił jednak, że 55-letni Becker “odbył karę” i “nie podlega żadnym ograniczeniom karnym w Niemczech”.

Najmłodszy triumfator Wimbledonu

Niemiecki tenisista w 1985 roku, mając 17 lat, został najmłodszym zwycięzcą Wimbledonu w singlu. Przydomek “Boom Boom” nadano mu za jego sposób gry na korcie. Jego dynamika, siła i młodzieńczy entuzjazm uczyniły go ulubieńcem londyńskiej publiczności. W trakcie kariery zwyciężył w sześciu wielkoszlemowych turniejach. W sumie wygrał 49 tenisowych imprez. Zdobył też złoty medal olimpijski w Barcelonie (1992).

macz/łup

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj