Były sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki skomentował zatrzymanie przez CBA

0
62

“Prokurator zatrzymanym Maciejowi Sawickiemu i Jakubowi T. (byłemu członkowi zarządu PZPN – red.) przedstawił zarzuty działania na szkodę Polskiego Związku Piłki Nożnej w kwocie ponad miliona złotych” – poinformował w środę Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek.

Maciej Sawicki skomentował zatrzymanie przez CBA

“Dwa dni temu zostałem zatrzymany przez CBA w przewieziony do Szczecina na przesłuchanie. Nie zdecydowano się wystąpić o areszt, nie postawiono mi zarzutu korupcyjnego. Z korupcją nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego. Zarzuca mi się natomiast wyrządzenie szkody finansowej PZPN. Uważam to za całkowity absurd, a mój mecenas nie dostrzega nawet znamion jakiegokolwiek przestępstwa” – napisał Sawicki w opublikowanym w środę wieczorem oświadczeniu.

Dodał, że w jego opinii jedyne, co zrobił, to “podpisał kontrakt, dzięki któremu związek zarobił duże pieniądze”. Do mediów zwrócił się też z prośbą o używanie jego pełnego nazwiska.

 

 

 

We wtorek w TVN24 sprawę zatrzymania Sawickiego komentował były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

– Dla mnie to jest jakiś odgrzewany kotlet i nie bardzo wiem, o co chodzi. Przede wszystkim muszę powiedzieć jedną rzecz: sam wybrałem, sam wziąłem do siebie Macieja jako sekretarza generalnego i wiem doskonale, że to jest człowiek uczciwy, dobry, profesjonalny. W ogóle nie wiem, o co chodzi w jakiejś aferze melioracyjnej – komentował sprawę w TVN24 Zbigniew Boniek.

pqv/łup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj