Całodobowe czuwanie na stadionie. Brazylijczycy pożegnają Pelego

0
67

Edson Arantes do Nascimento Pele zostanie pochowany w liczącym czternaście pięter Memorial Necropole Ecumenica. Wtorkowa uroczystość pogrzebowa odbędzie się tylko w gronie najbliższych – poinformowały władze klubu Santos FC, barwy którego Pele reprezentował przez niemal całą karierę.

Miejsce spoczynku jest według Księgi Guinnessa najwyższym cmentarzem świata. Położony w dzielnicy Marape, wybudowany został w 1991 roku przez argentyńskiego przedsiębiorcę Jose Salomona Altstuta i mieści 16 tysięcy grobów.

Miejsce przyszłego spoczynku spodobało się Pelemu, który w jednym z wywiadów wyznał: – To miejsce w którym promieniuje pokój i cisza i które nie wygląda na cmentarz.

Czuwanie na środku murawy stadionu Santosu

W poniedziałek na środku murawy stadionu Santos FC odbędzie się 24-godzinne czuwanie przy jego trumnie, przetransportowanej ze szpitala Alberta Einsteina w Sao Paulo.

Możliwość oddania hołdu i pożegnania z “królem futbolu” na stadionie Vila Belmiro rozpocznie się w poniedziałek rano miejscowego czasu.


PAP/EPA
Na środku murawy stadionu Santos FC odbędzie się 24-godzinne czuwanie przy trumnie Pelego

Następnego dnia kondukt żałobny przejdzie ulicami Santosu, mijając dzielnicę, w której mieszka 100-letnia matka Pelego, i zakończy się na cmentarzu Memorial Necropole Ecumenica.

Trzykrotny mistrz świata (1958, 1962, 1970) zmarł w czwartek w szpitalu w Sao Paulo w wyniku niewydolności wielonarządowej spowodowanej nowotworem jelita grubego (we wrześniu 2021 roku przeszedł operację usunięcia guza okrężnicy).

Władze Brazylii ogłosiły trzy dni żałoby po śmierci Pelego.

kz/po

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj