Camila Giorgi startowała bez ważnego szczepienia? Wypływają nowe informacje

0
107

Grillone została w lutym 2022 roku aresztowana i oskarżona o podawanie fałszywych surowic oraz dostarczanie zmanipulowanych świadectw szczepień dziesiątkom wysoko postawionych osób we Włoszech. Wypowiedź medyka kładzie nowe światło na niedawno rozpętaną aferę na Półwyspie Apenińskim.

“Mogę potwierdzić z absolutną pewnością”

W grudniu “La Repubblica” ujawniła nazwiska kilku celebrytów i osób publicznych przebadanych pod kątem korzystania z fałszywych świadectw szczepień przeciw COVID-19. Na liście tej znalazło się właśnie nazwisko Giorgi oraz kilku członków jej rodziny. Teraz więcej szczegółów podało “Corriere del Veneto”, temu właśnie tytułowi kilku bulwersujących wypowiedzi udzieliła bowiem Grillone.

– Rodzina Camili była pod moją opieką przez długi czas. Camila cierpiała na tzw. łokieć tenisisty. Krótko przed rozpoczęciem lata przyszła z prośbą o możliwość uzyskania fałszywych dowodów wszystkich obowiązkowych szczepionek, a także szczepionki na COVID – lekarz przekazała szokujące relacje.

– Mogę potwierdzić z absolutną pewnością, że żadna ze szczepionek przeciwko rodzinie Giorgi nie została faktycznie podana. Nie otrzymałam żadnej zapłaty – zdradziła.

Giorgi zagrała w ubiegłym roku w kilku turniejach (w tym wielkoszlemowych Australian Open i US Open), w których dopuszczano do rywalizacji jedynie zaszczepionych zawodników. W obliczu powstałego zamieszania jej udział w Wielkim Szlemie w Melbourne budzi spore kontrowersje oraz duże obawy władz tenisowych. Przecież jeszcze rok temu cały, nie tylko sportowy świat żył niesławną deportacją z Australii niezaszczepionego Novaka Djokovicia.

Giorgi, która aktualnie zajmuje 66. miejsce w rankingu WTA, w sobotę zaprezentowała się w przygotowującym do Australian Open turnieju w Adelajdzie, gdzie przegrała jednak już w pierwszej rundzie z Soraną Cirsteą. Jak doniesienia o jej rzekomej manipulacji wpłyną na możliwość występu na kortach Melbourne Park, na razie nie wiadomo.

 

 

mb/po

Corriere del Veneto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj