Czołowy tenisista oskarżony o przemoc wobec byłej partnerki. ATP zakończyło postępowanie dyscyplinarne

0
59

ATP badało sprawę od października 2021 roku po medialnych publikacjach, w których Szarypowa oskarżała Zvereva, że ten dopuszczał się wobec Rosjanki aktów przemocy.

Niemiecki tenisista zaprzeczał oskarżeniom byłej partnerki.

“Zverev wspierał śledztwo ATP”

Sprawa procedowana przez Stowarzyszenie Zawodowych Tenisistów znalazła swój finał we wtorek. W oświadczeniu poinformowano, że nie zostaną podjęte żadne działania dyscyplinarne przeciwko Zverevowi.

“W oparciu o brak wiarygodnych dowodów i relacji naocznych świadków, oprócz sprzecznych zeznań Szarypowej, Zvereva i innych osób, dochodzenie nie było w stanie potwierdzić zarzutów ani ustalić, czy doszło do naruszenia zasad ATP” – czytamy w komunikacie ATP. Dodano, że sprawa może zostać ponownie rozpatrzona, jeśli pojawią się nowe dowody lub jeśli postępowanie sądowe ujawni naruszenie zasad ATP.

“Zverev konsekwentnie zaprzeczał wszystkim zarzutom i wspierał śledztwo ATP” – podkreślono.

– Powaga i złożoność tych zarzutów wymagały niezwykle dokładnego procesu dochodzeniowego – oświadczył dyrektor generalny ATP Massimo Calvelli.

Ani Szarypowa, ani Zverev, który aktualnie zajmuje 14. miejsce w światowym rankingu, nie skomentowali decyzji Stowarzyszenia Zawodowych Tenisistów.


Getty Images
Alexander Zverev i Olga Szarypowa

kz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj